Zajímavosti

Stmelte kolektiv a pořádně se pobavte

Každý podnikatel, který vede větší firmu velmi dobře ví, že přátelský kolektiv není samozřejmostí. Právě naopak. V mnoha firmách panuje až nečekaná rivalita a mnozí spolupracovníci, místo aby pracovali, jsou mezi sebou na ostří nože. Taková situace je ve firmě neúnosná a často vede k nižší efektivitě práce. V extrémních případech si „kolegové“ doslova podkopávají nohy a snaží se toho druhého shodit. Obvykle před šéfem, případně se schodů. Takový kolektiv je samozřejmě z dlouhodobého hlediska neudržitelný a nabízí se několik možností, jak situaci řešit.

První možností je narušitele kolektivu vyhodit na dlažbu s tím, že si má jít rozbíjet týmového ducha ke konkurenci. Co však dělat v případě, že je onen pracovník velmi kvalitní a odvádí sakra dobrou práci? Pokud je takových zaměstnanců více, vyhazov opravdu není tím nejvhodnějším řešením. Raději vyzkoušejte druhou možnost – kolektiv stmelit.

Zde se nabízí několik variant. Můžete všechny kolegy pozvat na firemní večírek. Ty však mnohdy nedopadnou dobře a z na první pohled konzervativních a klidných lidí se stanou rockeři, kteří na večírku ztropí pořádnou paseku. Možná, že si nyní říkáte, že je zde každá rada drahá a raději necháte zaměstnance, aby dál pracovali v nepříjemné atmosféře. Nabízí se však další možnost – pokusit se vytvořit týmového ducha prostřednictvím sportu. Tedy samozřejmě kolektivního sportu.

Vyberte si sportovní odvětví, o kterém si myslíte, že se líbí největšímu počtu zaměstnanců a vyhlaste velký turnaj. A nebo ještě lépe – vyhlaste turnaj, kterého se bude účastnit i konkurenční firma. Sestavte tým, ve kterém budou jak ženy, tak muži a dejte se do toho. Jděte na věc profesionálně a udělejte z Vašich kancelářských krys nefalšované sportovce. Když ne tělem, tak alespoň dresem. Dresy dodají všem hráčům pocit, že nejde jen o obyčejný turnaj, ale o něco velkého. Na internetu seženete velmi levné fotbalové dresy či parádní hokejové dresy. Zkrátka dresy na jakýkoliv sport si vzpomenete. Vsaďte na nabídku, kterou na internetu prezentuje český výrobce dresů DD Sport a nechte udělat Vašim zaměstnancům dres na míru i se jménem a logem firmy. Uvidíte, že po turnaji rivalita mezi zaměstnanci opadne a budou se více soustředit na to, aby rozdrtili konkurenci.

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.