Kancelář

Tisknete hodně? Přečtěte si tipy, jak za tisk ušetřit!

Prioritou každého podnikatele je maximalizovat zisk a minimalizovat nákladové položky. Ale jak snížit náklady na tisk? Pokud tisknete větší množství dokumentů a rádi byste výrazně ušetřili, řiďte se následujícími doporučeními.

Vhodně zvolená tiskárna

Předpokladem úsporného tisku je odpovídající tiskárna. V případě několika málo stránek za měsíc nepotřebujete zařízení na velkoobjemový tisk a naopak. Zároveň přijměte fakt, že pořízení tiskárny je jednorázová investice, ale náklady na tisk budete řešit průběžně

Provozně efektivnější jsou tiskárny s oddělenými zásobníky barev. Výhodou kombinovaných zásobníků je jednodušší výměna, avšak z ekonomického hlediska je lepší měnit pouze jeden zásobník, ve kterém skutečně došla barva – nikoliv celý jen proto, že došla jedna ze základních barev.

Nemějte strach z alternativních tonerů

Tzv. alternativní tonery jsou výrazně levnější než originály. A budete-li je nakupovat u spolehlivého prodejce, jako je Tonera.cz, nerozeznáte v kvalitě tisku žádný rozdíl. Specialista na tonery a cartridge se prodejem zabývá přes 20 let a kromě internetového obchodu provozuje 2 kamenné pobočky. Objednáte-li si tonery a cartridge Praha na adresu v centru, budete je mít v kanceláři v ten samý den s dopravou zdarma.

Cartridge a tonery Praha od Tonery jsou často k mání v akční nabídce. Při nákupu tak můžete ušetřit nemalou částku.

Optimalizované nastavení tisku

Barvu můžete ušetřit i tím, že budete tisknout v nižší kvalitě. Dané nastavení je vhodné při tisku dokumentů bez grafiky. Text bude stále dobře čitelný.

Zároveň se snažte tisknout pouze to, co opravdu potřebujete. Dokumenty (především stažené webové stránky) před tiskem zkontrolujte a odstraňte všechny grafické prvky, které na stránce nepotřebujete. Samozřejmostí by měl být také oboustranný tisk.

Dodržíte-li všechny výše uvedené tipy, ušetříte nemalou částku. Znáte nějaké další? Podělte se s nimi v komentářích pod článkem!

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.