Management

Titul v oboru MBA Řízení lidských zdrojů: Proč byste ho měli mít i vy?

Někdo míří nízko, někdo zase vysoko. A jak to máte vy? Spokojíte se s průměrnou mzdou, průměrnými benefity a nezáživnou pracovní náplní? Pokud si pohráváte s myšlenkou na raketový kariérní postup, pomozte si titulem. Ale ne ledajakým – máme na mysli titul, který má v dnešní době skutečnou váhu. Vaši cenu na trhu práce zvýší tři písmena za jménem. Zkratka MBA označuje titul Master of Business Administration a my vám prozradíme, proč si ho zaměstnavatelé a personální agentury tak cení a přikládají mu váhu. Zaměříme se na program MBA Řízení lidských zdrojů, který lze studovat na jedné z nejprestižnějších českých manažerských škol Business Institut.

Jaký je reálný význam titulu MBA?

První programy MBA vznikly v USA na počátku 20. století v době industrializace země. Jádro studijních programů pokrývá mnoho oblastí byznysu včetně účetnictví, financí, marketingu, lidských zdrojů a souvisejících oborů.

U nás zažívá studium MBA boom až nyní. Jednotlivé programy jsou nastaveny tak, aby rozvíjely manažerské dovednosti a praktické zkušenosti uchazečů. Jsou vhodné pro absolventy vysokých škol se zaměřením na management, ale také pro podnikatele, zaměstnance státní správy a další cílové skupiny.

Titul MBA získaný na prestižní manažerské škole má velkou váhu, protože slouží jako garance hlubokých praktických zkušeností a znalostí.

Proč studovat program Řízení lidských zdrojů?

Program Řízení lidských zdrojů seznamuje účastníky se strategickými přístupy k lidským zdrojům v organizaci, trendy v oblasti řízení lidských zdrojů a s personálními aktivitami a procesy. Studium se úzce zaměřuje na klíčové faktory personálního segmentu v organizaci, problematiky organizační kultury, stimulaci a pracovní spokojenost zaměstnanců a související témata. Lektoři kladou důraz na personální plánování, řízení pracovního výkonu, obsazování pracovních míst, vzdělávání a osobní rozvoj pracovníků a v neposlední řadě na výběr a adaptaci nových pracovníků. Nedílnou součástí programu je právní stránka personálního řízení, personální informační systémy a prevence personálních rizik.

Studium programu Řízení lidských zdrojů je vhodné pro personální manažery a specialisty v organizacích, personálním poradenství a v segmentu vzdělávání a osobního rozvoje. A samozřejmě pro všechny pracovníky ve vedoucích pozicích.

Další informace o studiu MBA a jednotlivých programech najdete na www.businessinstitut.cz.

1 Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Zvažujem práve tútu MBA školu ale našla som aj Cambridge Business School. V čom je rozdiel? Programy podobne, referencie úžasné, cena v BI trosku vyššia ale to by nevadilo. Poradí prosím niekto?

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.