Zajímavosti

Udělejte si pauzu, zamkněte kancelář a vydejte se na dovolenou!

Čas od času je třeba udělat za prací tlustou čáru a alespoň na pár dní vypnout. A protože to doma dostatečně dobře nejde (všichni důvěrně známe odpočinek prokládaný několikahodinovým tříděním pošty apod.), vyrazíme spolu za sluncem. Tedy ne teď – do začátku turistické sezony totiž ještě nějaký ten měsíc zbývá, ale i tak vás možná následující řádky naladí na správnou vlnu a nebudete se moct dočkat, až si na zaslouženou dovolenou dopřejete i vy. Udělejme si tedy malý výlet do Chorvatska – země, která je v podnikatelském prostředí známá neuvěřitelně složitými úředními procesy…

Proč letět na Kubu, když máme za rohem Chorvatsko

Chorvatsko, nástupnický stát bývalé Jugoslávie, vyhledávají lidé z podnikatelské sféry mnohem více než pobyt v exotických destinacích. Důvodů je hned několik. Severní Balkán není dost daleko na to, aby se z něj nedalo za pár hodin dojet zpět domů. Nikdy totiž nevíte, kdy vás bude firma potřebovat…Chorvatsko je navíc v globále mnohem klidnější než jiné přímořské státy a je to právě klid, který je pro relaxaci a oěptovné načerpání energie nezbytný.

Zaměřme se však na to, čím je dovolená v Chorvatsku skutečně zajímavá. V prvé řadě je to neskutečně krásná příroda. Kromě rozmanitých pláží a nádherných skalnatých reliéfů na pobřeží je zajímavé i vnitrozemí. Množství národních parků (je jich celkem 8) skutečně stojí za návštěvu. Kromě koupání a potápění si tak užijete i turistiky a výletů na kole.

Pokud vás nekonečné povalování na pláži přeci jen omrzí, udělejte si příjemný den ve znamení prohlídky místní architektury. Chorvatsko je zemí s bohatou historií a spousta památek je na seznamu UNESCO. Mezi ty nejnavštěvovanější právem patří starobylý Dubrovník, Diokleciánův palác ve Splitu či katedrála v Šibeniku (Střední Dalmácie).

Do Chorvatska se samozřejmě jezdí i za zábavou

Zájezdy do Chorvatska samozřejmě potěší i ty, kteří se na dovolené chtějí pořádně pobavit. Kromě vyhlášených kasín zde v posledních letech vzniklo i mnoho klubů a diskoték, ve kterých se pravidelně konají nejrůznější akce. V místních restauracích si nezapomeňte objednat některou z tradičních pochoutek – čevabčiči, ražniči nebo ryby a mořské plody.

Tip na závěr: v rámci optimalizace nákladů využijte lákavou nabídku na last minute Chrovatsko od NewTravel.cz, díky které se dovolená na vašem cashflow sotva projeví 😉

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.