Půjčky a úvěry

Vaši cashflow může zachránit jediná SMSka

Postavily se vám do cesty nečekané výdaje a do výplaty zbývá ještě několik dní? Čas od času se s prázdnou peněženkou setká každý z nás a jediným řešením je najít vhodnou finanční injekci, která by komplikovanou situaci vyřešila. Jde-li o menší částku v rámci několika set či tisíc korun, mohla by vám pomoci některá z oblíbených mikropůjček. Pojďme se spolu podívat na její výhody a úskalí.

Ideální finanční rezervou ovšem zůstává bankovní půjčka formou kontokorentního úvěru či kreditní karty. Jde o revolvingové úvěry, které můžete čerpat a zároveň splácet. Na kontokorent a kreditku však nemá nárok každý. Banky tyto produkty poskytnou pouze klientům s dostatečnou bonitou. V případě, že v bance nepochodíte, případně o dané produkty nemáte zájem, poohlédněte se po alternativě v nebankovním sektoru.

Zdaleka nejrychlejším a nejdostupnějším úvěrem je oblíbená SMS půjčka, která pochází z Finska. Pravděpodobně jste o ní slyšeli v souvislosti se společností Ferratum, která vycítila mezeru na trhu a nabídla klientům efektivní způsob, jak vyřešit akutní finanční krizi. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu na sebe nedalo rozšíření půjčky do zbytku Evropy čekat. Dnes ji nabízí hned několik nebankovních institucí a to pod různými názvy. Princip je ovšem vždy stejný.

Realizace SMS půjčky nezabere více než pár minut. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách věřitele a vyčkat, až požadavek schválí. Hned poté obdržíte e-mail s PIN kódem, který odešlete SMS zprávou a potvrdíte tak svůj zájem o půjčku. Posledním krokem je odeslání symbolické 1 Kč na účet nebankovní společnosti, která vám hned na to přepošle požadovanou částku.

Rychlost a dostupnost ovšem vyvažuje vysoké RPSN a krátká doba splatnosti (zpravidla několik týdnů), která však lze po domluvě prodloužit. Věřitelé navíc napoprvé neposkytují nejvyšší částku. O tu můžete zažádat až po doplacení první půjčky. I přesto je tato takzvaná půjčka ihned hojně využívaná a zákazníci o ní hovoří velmi pozitivně. Přehled krátkodobých úvěrů do 5 000 Kč najdete na webu penize-ihned.org.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.