Marketing

Víme, proč jsou reklamní předměty tak populární

Reklamní předměty. Zákazníci je milují a nedají na ně dopustit. Určitě jste alespoň jednou zažili situaci, kdy jste se klientovi snažili vysvětlit výhody vašich služeb či produktů a on jen nepřítomně těkal po vaší pracovní ploše. Zřejmě mu neunikla přítomnost stylových propisek, praktických diářů a dalších „tretek“ s logem vaší firmy. Jisté průzkumy potvrdili, že lidé mnohem častěji používají darované předměty (byť s minimální hodnotou) než ty, které si koupili sami za mnohem větší peníz. A to by jste přeci nebyli vy, kdybyste zákazníka nějakým tím suvenýrem neobdarovali. A proč jen jedním? Nabalte mu jich celou tašku, můžete jen získat!

Přesvědčete zákazníky, že vám na nich záleží

Poněkud bulvární úvod skutečně vychází z faktů. Je statisticky dokázáno, že firmy, které myslí na své zákazníky a zahrnují je drobnými dárky, zaznamenávají mnohem větší prodej než společnosti, které potenciální klienty lákají prostřednictvím nejrůznějších akcí a slev. Co za tím vězí a proč jsou reklamní předměty tak oblíbené?

Klíčovou roli hraje psychologie. Zákazníci jsou ke slevám často velmi skeptičtí a čekají za nimi nějaký „podraz“ v podobě nižší kvality zboží nebo služeb. Navíc si mohou začít myslet, že se firma potácí v existenčních problémech a snaží se prodat za každou cenu. Reklamní předměty v nich naopak vzbuzují pocit důvěry. Dostanou-li dárek v podobě pěkného hrníčku nebo zapalovače, vytvoří si k vám přátelské pouto. Kdo by jim také dával něco zdarma, i když od něj doposud nic nekoupili? Jedině ten, kdo má k zákazníkům vřelý vztah a myslí to s nimi dobře.

Chodící reklama téměř zadarmo

Dárkové předměty však mají ještě jednu výhodu. Kromě toho, že zákazníka potěší, rozšiřují povědomí o vašem brandu. Vlastně tak činí samotný zákazník, který se dárkem pochlubí přátelům nebo kolegům v práci. Pokaždé, když s ní přijde do styku, uvidí vaše logo, což jeho podvědomí okamžitě zaregistruje. Právě proto se vyplatí využívat reklamní předměty denní potřeby – zmíněné hrníčky, zapalovače, propisky, přívěsky na klíče a cokoliv, co využívá dnes a denně.

Výroba propagačního zboží vás přitom v žádném případě nezruinuje. Nakoupíte-li je ve větším množství, dostanete se na směšné částky. Doporučujeme czechimage.cz, kde si můžete vybrat z opravdu nevídaného množství reklamních předmětů.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.