Kancelář

Virtuální sídlo firmy: Řešení téměř pro každého

Zaslechli jste o výhodách virtuálního sídla firmy, ale nedokážete si dost dobře představit, o co se jedná? Přízvisko virtuální nemá nic společného s umělou realitou a IT. Nejsou to hypermoderní brýle, které vás přenesou do prostředí jedniček a nul, ale koncept adresy subjektu na místě, kde se fyzicky nenachází. Fenomén vznikl před více než 20 lety a v České republice je legální od roku 2009. Chcete-li ulehčit firemnímu rozpočtu a ušetřit si spoustu starostí, měli byste se o virtuální sídlo zajímat blíže.

V České republice nejde o neznámý pojem. Naopak přibývá firem, které se poskytováním virtuálního sídla zabývají. Proto byste se měli mít na pozoru a dát přednost prověřeným subjektům poskytujícím kvalitní služby. Jmenovitě například SLUŽBY SPOLEČNOSTEM s.r.o. – odborníci na sídlo společnosti a administrativní služby Brno.

Jak „to“ funguje?

Virtuální sídlo společnosti spočívá v pronájmu prostor poskytovatele. Za paušální poplatek může subjekt využívat danou adresu jako svou oficiální. Je uvedena v obchodním rejstříku, registrech a dokumentech. Přestože zde firma ve skutečnosti nesídlí, dle zákona je vše v pořádku. Součástí virtuálního sídla mohou být i další služby v podobě administrativy, pronájmu konferenční místnosti, zastupování před úřady apod.

Pro koho je virtuální sídlo výhodné?

Virtuální sídlo firmy je mnohem levnější než pronájem klasické kanceláře. Podnikatelé pracující z domova mohou ušetřit nemalou částku, aniž by byli nuceni používat adresu svého bydliště.

Další velkou výhodou je prestiž. Virtuální sídlo ve velkém městě (Praha, Brno…) působí na obchodní partnery a klienty solidním dojmem. Navíc jde o způsob, jak se vyhnout častým kontrolám ze strany úřadů – ve velkých městech působí mnohem více společností a periodicita kontrol je velmi nízká.

Konkrétní informace ohledně služby sídlo společnosti Brno najdete na www.sidlavbrne.cz.

1 Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Když se řekne virtuální sídlo, tak si spousta lidí představí společnost, která chce z nějakého nekalého důvodu utajit svoji umístění. Tak to ale vůbec není. 🙂 Virtuální sídla jsou velmi šikovným a zajímavým nástrojem, kterým lze posunout vaše podnikání. Ne každý má na začátku svého snažení prostředky na to, aby měl stálou kancelář, a napsání sídla společnosti na chalupu na kraji silnice dvacet kilometrů od města taky nevypadá moc dobře. 🙂 Nedávnou jsem narazil na článek, který to celkem pěkně popisuje: https://comeflexoffice.cz/clanky/jsou-virtualni-sidla-opravdu-lihni-podvodniku

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo společnosti v Olomouci, Brně nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.