Zajímavosti

Vizitky mají význam i dnes, v době elektronické komunikace

Máte pocit, že vizitky ztratily význam? Pokud vám nejde do hlavy, proč je mnozí lidé stále používají, možná změníte názor, až vstřebáte následující informace.

Vizitky nejsou přežitkem z 20. století. Jejich historie je mnohem delší – v Evropě se začaly používat v průběhu 17. století a v Číně údajně ještě o něco dříve. Za oficiálního tvůrce první vizitky je však považován Francouz A. A. E. Disdéri, který si nechal patentovat nový typ portrétu (carte de visite).

Vizitky byly, jsou a budou

Vraťme se do současnosti. Nyní hraje prim elektronická komunikace, většina lidí využívá chytré telefony a k wi-fi se lze s trochou nadsázky připojit i na severním polárním kruhu. Tak jakého důvodu se vizitky používají i dnes? Jednoduše proto, že usnadňují vzájemnou komunikaci.

Předáním vizitky po dlouhé debatě s někým, koho vidíte poprvé v životě, můžete předejít trapné situaci, kdy si dotyčný (nebo vy) nezapamatuje jméno. Malá kartička obsahuje vše podstatné a umožňuje rychlou výměnu kontaktů i bez nutnosti využití technologií jako je NFC nebo Bluetooth. Možná se budete divit, ale na vizitky nedají dopustit ani vysoce postavení manažeři.

Vkusné, kvalitní a levné vizitky snadno a rychle

Zásadní roli hraje vzhled a obsažené informace. Vizitkou můžete udělat perfektní dojem, anebo zapříčinit, že skončí pomačkaná v nejbližším odpadkovém koši. V tomto směru vám přijde vhod online služba Printuj.cz, která nabízí tisknutí vizitek i jejich tvorbu z předpřipravených návrhů.

Stačí si vybrat některý z moderních návrhů (nebo nahrát vlastní), navolit parametry a vyplnit informace. Do 24 hodin od provedení objednávky budete mít stylové vizitky k dispozici. Brilantně bílý papír je pevný, odolný a s volitelnou úpravou (lesk i mat). V obdobně luxusním vzhledu si můžete nechat natisknout také hlavičkové papíry.

Nyní již víte, proč vizitky přežívají i v době elektronické komunikace. Objednejte si je na Printuj a udělejte na své obchodní partnery a zákazníky dobrý dojem.

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení mzdové agendy představuje outsourcing mezd od společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový erp software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo společnosti v Olomouci, Brně nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.