Finance

Vyplatí se investovat do zlata? Určitě ano!

Podařilo se vám uspořit určitou částku, ale máte strach, že vás o peníze připraví inflace? Zároveň byste rádi investovali do něčeho, co vaše prostředky alespoň trochu zhodnotí? V tom případě by vaše volba měla padnout na investiční drahé kovy, respektive zlato a stříbro. Ne nadarmo se o nich hovoří jako o uchovatelích hodnot a drží si svou cenu již několik staletí. Říká se, že i kdyby padl současný finanční systém, drahé kovy budou mít stále stejnou hodnotu. Zní to dobře, nebo ne?

Investovat můžete do mincí, slitků i medailí

Investice do zlata nebo stříbra samozřejmě neznamená, že utratíte všechny své peníze za šperky. I ty si sice drží cenu, nicméně nejsou tak likvidní jako zlaté mince, slitky a případně i medaile (ty však nejsou osvobozeny od DPH). Rozhodnete-li se investovat do drahých kovů právě v této podobě, budete je moct kdykoliv velmi rychle prodat.

Co se týče volby mezi slitky a mincemi, je to jen na vás. Mince jsou velmi populární také kvůli své sběratelské hodnotě, která může v průběhu času zajímavě zvýšit cenu. Mnohem důležitější je výběr prodejce, u kterého budete drahé kovy nakupovat.

Nakupujte pouze u prověřených prodejců

V každém případě se poohlédněte po někom, kdo vám garantuje prvotřídní kvalitu a nabídne široký výběr mincí, slitků a medailí. Například Petra Maďu, který provozuje internetový obchod Zlato bez DPH a nedávno otevřel novou prodejnu v Havířově. Petr Maďa je oficiální smluvní partner České národní banky a odebírá investiční drahé kovy od České mincovny.

Nákup na www.zlatobezdph.cz je pohodlný, rychlý a naprosto bezpečný. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, prodejce vám ochotně poradí a doporučí vhodnou investici. Na webu zároveň najdete velmi zajímavé články, které souvisí s historií drahých kovů a důvody, proč po několik staletí patří mezi nejoblíbenější a nejjistější formy investice.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.