Zajímavosti

Za obchodem či prací do Ruska? Přečtěte si, jak vyřídit vízum

Ruská federace není součástí Evropské unie a zároveň nemá s Českou republikou sjednaný bezvízový styk. Pro zájemce o vstup do země to znamená, že si musí předem vyřídit vízum. Jaké dokumenty jsou zapotřebí a jak dlouho proces trvá? Všechny důležité informace ohledně víz do Ruska najdete v tomto článku.

Za účelem vyřízení víza budete muset navštívit konzulát Ruské federace, kde se dostavíte s platným cestovním pasem (musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu a s min. 2 – 3 volnými stránkami dle požadovaného typu víza), kopií pasu, pozváním, dokladovou fotografií (rozměr 3,5 × 4,5 cm). Zároveň se neobejdete bez potvrzení o sjednaném cestovním pojištění s platností po celou dobu plánovaného pobytu.

Nedílnou součástí procesu vyřízení víza do Ruské federace je také vyplnění online formuláře na visa.kdmid.ru.

Jaký typ víza zvolit?

Turistické vízum

Ačkoliv jde primárně o vízum vhodné pro turistické pobyty a soukromé návštěvy, za určitých okolností si ho vyřizují i obchodníci. Je vhodné pro každého, kdo do Ruské federace nejezdí pravidelně, a jde tedy o jednorázový vstup.

Služební vízum

Pokud víte, že budete Rusko navštěvovat častěji, požádejte si o služební vízum s možností vícenásobného vstupu a delší doby pobytu. Počítejte s kontrolou při vstupu do země i před odletem.

Pracovní vízum

Chystáte-li se v Rusku pracovat, neobejdete se bez pracovního víza. Proces vyřízení je náročnější a delší a k výše uvedeným dokumentům jsou vyžadovány také pracovní pozvání a test HIV (starší max. 6 měsíců).

Za jak dlouho vízum do Ruska získáte?

Konzulát Ruské federace deklaruje vyřízení víza do 7 dní. Pokud si připlatíte, můžete vízum získat již do 3 dnů. Časově náročná však může být příprava pozvání (necháte-li si pozvání vystavit od někoho, kdo tuto službu nabízí komerčně) – cca 30 dní.

1 Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.