Podnikání

Založte si firmu sami, není to tak složité

V minulosti jsme vás informovali několika způsobech, jak snadno a rychle založit firmu bez toho, aniž byste byli nuceni projít poměrně složitou administrativou. Společnost (ať už jde o s.r.o., a.s. nebo e.s.) si lze nechat založit na míru, případně koupit již založenou ready-made společnost. Pro laika, který se v oboru nevyzná a nechce riskovat, že jeho pokus o založení firmy nebude na první pokus schválen, jde sice o efektivní alternativy a často i úspornější, což ale neznamená, že je založení společnosti svépomocí nemožné.

Podrobný postup, jak založit slovenskou s.r.o.

Naopak, dodržíte-li všechna kritéria, pravděpodobně se vám podaří založit společnost hned na poprvé a to i v případě slovenské s.r.o. Vodítkem pro vás může být postup založenie sro firmy, který najdete na www.zalozeniesropostup.sk. Návod je rozložen do dvanácti jednotlivých kroků a je v něm obsaženo vše podstatné.

Nezapomínejte, že se neobejdete bez registračního sídla firmy a právě tehdy se vám bude hodit virtuálné sídlo firmy sro, které vás vyjde na pár euro měsíčně. O tom, jak virtuální sídlo funguje a co od něj můžete čekat, se dozvíte na www.sidlofirmy.sk.

Nezapomeňte se informovat

Zdá se byl zápis do slovenského obchodního registru úspěšný, se můžete kdykoliv přesvědčit na oficiálních stránkách www.orsr.sk. Rovněž doporučujeme sledovat aktuální dění týkající se daní na Portálu daňové sekce Finančního ředitelství SR na www.drsr.sk.

Založit českou, respektive slovenskou firmu nemusí být tak složité, jak se vám na první pohled jeví. Máte-li dostatek času a pevné nervy, jistě budete úspěšní.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.