Podnikání

Založte si offshore společnost a splňte si sen o podnikání bez daňového zatížení

Podnikání bez daňového zatížení je nesplněným snem mnoha podnikatelů. Někteří si ho však přeci jen splnili a začali podnikat prostřednictvím takzvané offshore společnosti. Určitě jste o ni slyšeli i vy – jde o společnost v některé ze zemí, které při splnění určitých podmínek, případně na základě zákona nevyžadují zdanění příjmů, případně nastavily pouze minimální daně. V takzvaných daňových rájích často také odpadá povinnost předložit daňové přiznání a audit.

V souvislosti s daňovými ráji se většině podnikatelů vybaví Seychely, Bahamy, Svatý Kryštof nebo Britské panenské ostrovy. Ve skutečnosti je jich však mnohem více a všechny mají společné, že po majitelích offshore společností vyžadují pouze paušální roční daň ve výši stovek amerických dolarů. A právě v tom tkví největší výhoda offshore podnikání – jiné firmy jsou povinny platit daň podle dosaženého obratu.

Mezi výhody offshore společnosti ale nepatří pouze úplné nebo částečné osvobození od daně z příjmu, ale také osvobození od DPH, daně z dividend nebo kapitálových zisků. Vlastníci těchto společností si cení také anonymitu, žádné nebo minimální požadavky na vedení účetnictví a audit a samozřejmě i zanedbatelné požadavky na výši základního kapitálů a dalších podmínek, které souvisí se založením společnosti.

Offshore podnikání se samozřejmě nemusí vyplatit každému. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že i vy začnete využívat výhody, které daňové ráje nabízí, rozhodně své záměry zkonzultujte s odborníky.

Mezi stálice, které se zakládáním offshore společností a souvisejícími službami zabývají již několik desítek let je i skupina INTERNATIONAL COMPANY SERVICES, která v současné době spravuje na 6 000 struktur po celém světě. Na webu mateřské společnosti, která poskytuje služby a poradenství pro střední Evropu, se dozvíte spoustu podstatných informací, které byste měli před založením offshore firmy vědět.

Pokud již takovou strukturu vlastníte, nezapomeňte sledovat sekci aktuality ze světa daňových rájů a offshore společností. Právní prostředí daňových rájů podléhá častým změnám, o kterých byste měli být informováni. Více na www.offshore-firmy.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.