Zajímavosti

Zápěstí úspěšného muže by měly zdobit luxusní hodinky

Nadpis berte s nadsázkou. Luxusní hodinky nejsou vyhrazeny mužům, kterým měsíčně přistávají na kontě minimálně stovky tisíc. Může si je pořídit každý, kdo dokáže ocenit mistrovskou práci zručných hodinářů. A sáhnout hlouběji do kapsy, protože skutečně luxusní hodinky logicky nestojí pár korun.

Luxusní hodinky jako unikátní ozdoba i chytrá investice

Muži to s doplňky nemají tak snadné jako ženy. Pánské hodinky jsou jednou z mála ozdob, a rozhodně není od věci, když za ně utratíte větší částku. V prvé řadě jde o exkluzivitu – jen málokdo odolá jedinečnému šperku z prvotřídních materiálů. Proč si nedopřát šperk, který vám vykouzlí úsměv na rtech, kdykoliv se na něj podíváte? Proč neukázat ostatním, že máte vytříbený vkus a moc dobře víte, za co chytře utratit své těžce vydělané peníze?

Luxusní hodinky Parmigiani Bugatti Supersport stojí cca 7,5 milionu korun. Máte na ně? Foto: hodinky-beny.cz

Za limitovanou edici dáte majlant, ale vyplatí se

V řadě druhé lze na pořízení dražšího kousku pohlížet jako na investici. Rozhodnete-li se pro nákup hodinek v rámci sběratelství, řiďte se následujícími zásadami: pořizujte si hodinky vyrobené v omezeném počtu kusů (tzv. limitované edice). Často bývají označeny pořadovým číslem. Zároveň platí, že sběratelské kousky stojí minimálně tisíce EUR. Cenu si však drží a v případě mnohých značek navíc průběžně roste. A také platí, že čím více za hodinky utratíte, tím více na nich v budoucnu vyděláte. Logickým předpokladem je, že se v sortimentu předem zorientujete a zjistíte si potřebné informace. Některé značky totiž „táhnou“ více než ostatní.

Luxusní hodinky Corum Grand Precis stojí téměř půl milionu. Foto: hodinky-beny.cz

Reálnou sběratelskou hodnotu mají především luxusní hodinky s mechanickým pohonem. Důvodem je fakt, že mechanické strojky mají mnohem složitější konstrukci a jsou stavěny na desítky až stovky let provozu, což se o pohonu na baterii říct nedá. Z hlediska sběratelství je zkrátka důležitá sofistikovanost.

Pozor na falzifikáty

Dostali jste neodolatelnou nabídku – luxusní hodinky za podezřele nízkou cenu? Nákup investičního kousku má svá pravidla a v případě originálních hodinek s výraznými slevami nepočítejte. Vyžadujte certifikát a další dokumenty dokládající pravost.

Resumé? Ať už se rozhodnete pro pořízení luxusních hodinek z investičních důvodů, nebo si jen budete chtít udělat radost, poohlédněte se po nich u renomovaného prodejce. Pánské i dámské hodinky top značek najdete například na hodinky-beny.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.