Zajímavosti

Živíte se hlavou? Hrejte počítačové hry a nebudete zapomínat

Patříte k lidem, kteří ke své práci používají mozek? V tom případě je pro vás paměť důležitější než ostatní schopnosti a měli byste si ji pravidelně trénovat. Díky paměti jsme totiž schopni uchovávat a v budoucnu používat důležité informace, které se do nervových spojů zapisují na základě předchozích zkušeností. I u lidí s velmi dobrou pamětí však postupem času některé spoje vyhasínají a informace, které nebyly dostatečně zařazeny, vytěsníme do nevědomí. Zapomínání je lidské a k procesu pamatování zkrátka neodmyslitelně patří. Vedeme proti němu nerovný boj, který nemůžeme nikdy vyhrát. Můžeme ho však výrazně zpomalit. A my vám poradíme jak!

Podle Ebbingausovy křivky zapomeneme nejvíce informací v průběhu několika prvních hodin poté, co je vstřebáme a právě proto bychom si měli nově nabyté vědomosti několikrát zopakovat. Míra zapomínání po týdnu nebo po měsíci se přitom už nijak výrazně neliší. Zajímavý je i fakt, že si pamatujeme až 90 % toho co děláme, ale jen 10 % toho co čteme.

Zapomínání se sice u většiny lidí ve větší míře projevuje až v pokročilejším věku, ovšem u některých jedinců k němu dochází mnohem dříve. Ideálním nástrojem pro trénování paměti jsou logické hádanky, cvičení a počítačové hry. Budete-li tréninku věnovat dostatek času, pravděpodobně paměť výrazně posílíte. Pokud vám tyto metody nepomohou, sáhněte po přírodních doplňcích stravy s obsahem mozkových stimulantů. DMAE, ženšen, gingko biloba, guarana nebo taurin dokáží mozek pořádně nakopnout a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Kromě toho podporují schopnost učení a eliminují poruchy soustředění.

Přírodní přípravky na podporu paměti a soustředění hojně využívají studenti (podle průzkumů dokonce až čtvrtina amerických a evropských studentů), ale také lidé, kteří se živí „hlavou“. Mezi známé doplňky stravy patří i BrainActive, ve kterém jsou obsaženy také potřebné vitamíny a další potřebné látky.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.