Zajímavosti

Anhydritová podlaha a její výhody

Plánujete rozsáhlou rekonstrukci vašeho obydlí či rovnou stavíte nové? Jistě jste již přemýšleli nad novou podlahou. Nedělejte ji z betonu, když můžete využít moderní materiál, který vyniká lepšími vlastnostmi. Řeč není o ničem jiném, než o anhydritu, o kterém se mluví jako o materiálu budoucnosti. Pojďme se však na skvělé vlastnosti anhydritové podlahy podívat trochu zblízka.

Proč právě anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy
představují nejmodernější a nejpraktičtější způsob realizace podlahové konstrukce. Anhydrit je materiál, který beton předčí v mnoha směrech. Anhydritové podlahy mají vysokou pevnost v tlaku i tahu za ohybu. Mnoho lidí si je volí jakožto těžké plovoucí podlahy. Podklad této anhydritové podlahy je tvořen z tepelné či kročejové izolace. Ty se vyznačují opravdu vysokou stlačitelností.

Anhydrit je ideální jakožto krytí pro podlahové topení, protože se vyznačuje rychlejším prohřátím anhydritové vrstvy.  Je to dáno vyšší homogenitou materiálu. Anhydrit se ukládá až o 30 mm v menší vrstvě, než cement, takže je ideální pro rekonstrukce starších domů, protože je tak moc nezatěžuje.

Další výhody anhydritové podlahy

Samotný proces realizace anhydritové podlahy je mnohonásobně rychlejší, než u klasických (betonových) potěrů. Anhydritová podlaha je vždy pevnější než podlahy s běžným pojivem. Rychlost pokládání anhydritové podlahy však s sebou přináší i jednu nevýhodu. V průběhu procesu ukládání anhydritové vrstvy není čas opravovat jednotlivé chyby a nerovnosti. Pokládání by tedy měl provádět zkušený profesionál, která práci vykoná bez chybičky.

Výhody anhydritové podlahy v kostce

  • anhydrit zlevní vaší stavbu – odpadne štěrkování, jakožto i riziko nerovností
  • značná rychlost uložení podlahy
  • již po 48 hodinách je možno anhydritovou podlahu začít vysoušet
  • nižší hmotnost nezatíží starší nemovitosti

 

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

CRM pro efektivnější podnikání

Přečtěte si, co je CRM systém a jak vám může být nápomocen i ve vašem podnikání.