Domů » Ani za kvalitní program není třeba platit raketu
Finance

Ani za kvalitní program není třeba platit raketu

Koupit si pořádné dělo znamená mimo jiné velké náklady. Hardware je v současné době velmi drahý, zvláště ten špičkový. Problém však je, že počítač potřebuje k normálnímu chodu také software. A ten, světe div se, rovněž nemívá zrovna lákavou cenu.

Naštěstí existují různé možnosti, jak si ho levnější udělat. A ne, není potřeba dělat cokoliv nezákonného. Free verze či druhotné licence jsou naopak naprosto legální.

Software zdarma

Nejprve se zaměříme na software zdarma. Obecně se dá říci, že každý placený program má nějakou svou free alternativu. Ty jsou běžně dostupné na internetu a dají se snadno stáhnout z oficiálních stránek.

Problém je, že na takových programech dělají mnohem menší týmy než na těch placených. Kvůli tomu mohou trpět mnoha neduhy a většinou nemají ani zdaleka tak dobrou technickou podporu, jako je tomu u placeného softwaru.

Pracovat se tedy s nimi dá, ovšem v omezené míře. Navíc často nejsou uživatelsky příliš přístupné, takže průměrný člověk, který chce jen rozjet své oblíbené hry, případně surfovat po internetu, má často smůlu.

I to je důvod, proč jsou drahé programy typu Microsoft 365 pro jednotlivce stále tak poptávané. Naštěstí není nutné Microsoft 365 pro rodiny nebo jednotlivce kupovat za plnou cenu. Bohatě stačí mít ho ve formě druhotné licence.

Oč běží?

Druhotná licence je stejně legální jako ta běžná. Jedná se v podstatě o použitý software, nejčastěji pocházející z vyřazených korporátních strojů. Použité programy nejsou, na rozdíl od hardwaru, nijak opotřebované, takže se nikdo nemusí bát jejich případné nestability.

Druhotné licence byly znovu zakoupeny, tentokrát za nižší cenu, než byla ta původní, a znovu dány do prodeje. Samozřejmě opět za menší peníze. Takto lze legálně získat za pár stovek programy, které běžně stojí třeba i několik tisícovek.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.