Domů » Chcete si půjčit od nebankovní společnosti? Přečtěte si o ní v diskuzi o podvodných firmách!
Půjčky a úvěry

Chcete si půjčit od nebankovní společnosti? Přečtěte si o ní v diskuzi o podvodných firmách!

Pohořeli jste v bance a nezbývá vám, než zavítat do nebankovního sektoru? Nebankovní půjčky mají specifické výhody, mezi které patří menší nároky ze strany věřitele. Zkrátka a dobře – nebankovka půjčí i klientům, kteří nesplňují základní podmínky pro získání běžného v úvěru v bance. Zpravidla jde o bonitu, ale také platební morálku. Někteří věřitelé vám půjčí peníze i v případě, že nemáte dostatečně vysoký příjem či naopak máte záznam v registru dlužníků. Stačí, když se zaručíte nemovitostí…

Nebankovní úvěry, které jsou podmíněny ručením nemovitostí, jsou velmi riskantní. Je pochopitelné, že věřitelé musí kompenzovat riziko, které v případě nespolehlivých spotřebitelů podstupují, ale mnoho nebankovních společností koncipuje smluvní podmínky s jediným cílem. Podvodné firmy chtějí lehce získat nemovitosti a právě proto loví v nejrizikovější skupině klientů.

Pokud jste se dostali do situace, kdy se bez půjčky neobejdete a protože nemůžete doložit adekvátní příjem, nemáte nárok na běžný bankovní úvěr, buďte ostražití. Ne všechny firmy z nebankovní sféry jsou podvodné – některé nabízí půjčky za velmi výhodných podmínek, ale právě to je nezbytné předem prověřit.

Vašim vodítkem by mohl být výzkum evropského sdružení UMBRELLA, které si „posvítilo“ na nebankovní společnosti, které jsou často předmětem kontroverze. Na věřitele jako ACEMA Credit, Capital star, Ekvita euro, Vita Credit, TGI Money, FINE MONEY a další jste již možná během svého bádání narazili, ale nebyli jste si jistí, jestli nejde o podvod. Pracovníci z UMBRELLA praktiky zmíněných subjektů objektivně vyhodnotili a výsledky vás možná překvapí. Nebankovní společnosti, které se jeví transparentně, si často neberou servítky a účtují si nekřesťanské poplatky. V některých případech je vše právě naopak a o podvodném jednání nebo lichvě nemůže být řeč.

Pokud si chcete načerpané informace dále ověřit, doporučujeme diskuze o podvodných firmách na www.podvodne-firmy.com. Nenechte se však zmást – všechny zmíněné společnosti podvodné nejsou, o čemž se ostatně přesvědčíte právě v diskuzi. Mezi nejzajímavější patří diskuze o ACEMA Credit či diskuze o PROFI CREDIT.

5 Comments

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Skoro všechny ty nebankovní půjčky stojí za bačkoru a člověku dokážou tak maximálně přidělat vrásky na čele, než aby mu v těžké chvíli pomohly.

  • V podstatě souhlas. Ale občas stejně člověk nemá jinou možnost. Ke mě se celkem solidně chovali lidi z pujckypodnikatelum. Prakticky jsem nepřeplácel. Ale splácel jsem tak jak jsem měl, netuším, jak by se zachovali, kdyby ne

   • tak to je důležitý, že člověk splácí. Když nedokáže splácet tak jak má, neměl by si půjčovat. to si myslim já. Na stránku se podívám, možná to teď budu potřebovat. Nový rok se nerozjíždí podle představ

 • POZOR!!! I když se ACEMA tváří jak je skvělá, jak má nízké úroky, tak je to jen chyták na lidi. Osobně mám s touto firmou zkušenosti a musím říct, že takévé prasárny, které dokáží vyplodit, jsou již za hranicí zákona. Po prvním roce se úrok zvedně o 50% a prosím nic nenaděláte, následná fixace na 3 roky, platíte, neopozdíte se splátkou a těsně před koncem tříleté fixace, tato firma hledá na co by Vás dostala, mě dostalo na to, že jsem neodeslal fakturu za proinvestování 70 tis. korun do rekonstrukce. Ano opoměl jsem tuto fakturu odeslat a je to moje vina a i přes fakt, že hned na druhý den, jsem jim odeslal fakturu na 900 000Kč, tak mi byl zvednutý úrok o více jak 100% na 24,8 PA, zaslal jsem žádost, že jsem tuto byrokratickou udělal a že je žádám o zachování stávájící splátky a úroku, bohužel tato firma odepsala zamítavě. Ano neposlal jsem onu fakturu, ale nikdy za celé 4 roky jsem od nich nedostal jediné připomenutí, svůj závazek jsem po celé 4 roky platil, aniž bych se kdy opozdil se splátkou a takto se zachovali i přes jejich inzerovaní kodex ve kterém vyloženě lžou a už vůbec se jim neřídí. Sama ČNB kam jsem napsal stížnost mi potvrdila, že takový postup by snad mohl být i považován za jednání v rozporu s dobrými mravy a i jako účelové, tedy v rozporu s úpravou občanskoprávní, bohužel ČNB nad touto firmou nemá dohled, tak nemůže pomoci. Nepláčí nad sebou, dobrovolně jsem si úvěr vzal, pochybení bylo na mé straně i když se jednalo pouze o byrakratickou chybu, ale následný postup a přístup byl žalostný, když jsem je telefonicky kontaktoval, zda není nějaká možnost, tak mi pouze paní od ACEMA řekla, že jsem porušil obchodní podmínky a pokud bych chtěl nyní před koncem fixace doplatit úvěr, pak budou požadovat čásku 850 000Kč, jen pro upřesnění bral jsem si úvěr 700 000Kč a 4 roky poctivě splácel po 9500Kč měsíčně, ale i tak za předčasné zaplacení úvěru chtějí 850 000Kč?

  No snad tato moje zkušenost s firmou ACEMA někomu pomůže při rozhodování, jakou firmu zvolit a je to sice na Vás, ale za mě prosím nedělejte to a neberte si úvěr u ACEMA!!!! No závěrem se musím podivot, kdo dělá tyto průzkumy, ale zřejmě ten kdo je dělá, dostane dobře zaplacené ))

  Pokud by někoho zajímalo více o této firmě, tak mě můžete kontaktovat, nebo napsat dotaz zde, rád každému poskytnu info na co si dát pozor, ale raději bych byl, pokud firmu ACEMA, vynecháte ze svých možností získat úvěr!

 • To Pavel: Takové chování je opravdu žalostné, jsme přeci lidi. Nechápu, že se takto společnost zachovala (nebo chápu, chtěli z vás vytřískat peníze), když jste celou dobu platil poctivě. Já mám naštěstí zkušenosti dobré s úvěrem na bydlení, ale je fakt, že jsem si na pochybení ze své strany dával obrovský pozor a vše platil / zasílal ještě dříve než bylo potřeba.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

eWay-CRM je inovativní Outlook CRM systém, jenž vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.