Zajímavosti

Co čeká novopočeného majitele starší nemovitosti?

Toužíte bydlet ve svém, ale nemáte dostatek financí na novostavbu? Líbí se vám romantické zákoutí starších stavení, ať už jde o rodinné domy v zástavbě, samoty nebo zemědělské usedlosti, alias grunty? Toužíte se odstěhovat tam, kde budete sami sobě „pány“ a budete se těšit z naprostého soukromí? Cesta je otevřená.

V čem je makléř užitečný?

Zatímco dříve byly hypotéky čerpané na starší nemovitost vnímány jako rizikové, dnes jsou brány za skvělou příležitost. Banky již umí pracovat se situací, kdy klient žádá o půjčku na koupi, ale i následnou rekonstrukci. Realitní kancelář dokáže tyto situace podchytit a připravit správné podmínky pro bezproblémové schválení a čerpání peněz. Bankéře totiž bude zajímat nejen kupní smlouva, ale také rozpočet stavebních prací. Realitní makléř, který má veškerou administrativu pod palcem, zajistí i odhad ceny nemovitosti. Přihlíží se k současnému i budoucímu stavu, k technické výbavě i lokalitě, ve které se nemovitost nachází.

Trochu jiná hypotéka

Hypotéka na koupi a následnou rekonstrukci je specifická v tom, že do doby ukončení rekonstrukce splácíte bance pouze úroky z dlužné částky a samotný úvěr začnete splácet až v okamžiku, kdy jsou opravy u konce. Realitní makléř dokáže pomoci i při dalších finančních operacích. Těmi jsou „odvody berňáku.“

Hoďte starosti za hlavu

Jako novopečeného majitele nemovitosti vás nemine daň z nabytí nemovitosti. Od roku 2016 platí daň za nabytí nemovitosti ten, kdo ji koupí (dříve platil prodávající). Výše daně činí 4 % z kupní ceny nebo z ceny odhadní, podle toho, která částka je vyšší. V Unicareal tohle vyřeší za vás, zpracují daňové přiznání, vypočítají výši částky, kterou je třeba uhradit a potřebné dokumenty podají na příslušný finanční úřad.

Unicareal s.r.o.

Roubalova 455/4

Brno-střed-Stránice

602 00

Tel: 541 211 876

Email: info@unicareal.cz

https://www.unicareal.cz/

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Mobil pro top podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 11 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

CRM pro efektivnější podnikání

Přečtěte si, co je CRM systém a jak vám může být nápomocen i ve vašem podnikání.