Domů » Co je pasivní příjem a jak si ho vybudovat?
Finance

Co je pasivní příjem a jak si ho vybudovat?

Pokud vás láká představa, že dáte vale zaměstnání a budete se věnovat tomu, co vás skutečně baví a naplňuje – zatímco vaše peníze budou nepřetržitě pracovat, měli byste se seznámit s pojmem pasivní příjem. O co jde a jak si ho vybudovat? Základní tipy najdete v tomto článku.

Pasivní příjem je…

Pasivní příjem patří mezi známé ekonomické pojmy, ale přesto se najde spousta lidí, kteří si s jeho výkladem neví rady. Tak tedy: jedná se o pravidelný příjem, který lze získat bez vynaložení zvýšeného úsilí či dokonce fyzické přítomnosti (např. v zaměstnání).

Zároveň však neplatí, že by byl pasivní příjem příjmem zcela bezpracným. Budování pasivního příjmu samozřejmě určité úsilí – a především znalosti či kapitál – vyžaduje.

Praktické příklady pasivního příjmu

Typickým příkladem pasivního příjmu jsou dividendy z akcií nebo zisk z pronájmu bytu či jiného prostoru. Může se jednat také o zisk z reklamy umístěné na webových stránkách nebo poplatky za poskytnutí licence.

Může se stát pasivní příjem ze sportovního sázení?

V souvislosti s pasivním příjmem je často zmiňováno i sportovní sázení. Teoreticky je skutečně možné jej do svého portfolia zahrnout, ale pokud má být dlouhodobě ziskové, je třeba dodržovat specifická pravidla – a především hledat zápasy, jejichž reálná hodnota neodpovídá kurzu. Jenomže dohledání takových utkání je časově i vědomostně náročné, což příliš nekoresponduje s pasivní formou výdělku.

Nabízí se však další možnost – využívání kvalitního sázkového poradenství. Dobrou volbou, tedy alespoň podle sázkařů, kteří již danou službu využili, je RobStark.cz. Chce-li se o ní dozvědět více, přečtěte si o sázej s Robem recenze.

Nezapomeňte však, že sportovní sázení je vysoce riziková aktivita, do které byste neměli vkládat peníze, jejichž ztráta vás může jakkoliv ohrozit.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.