Co je pasivní příjem a jak si ho vybudovat?

Pokud vás láká představa, že dáte vale zaměstnání a budete se věnovat tomu, co vás skutečně baví a naplňuje – zatímco vaše peníze budou nepřetržitě pracovat, měli byste se seznámit s pojmem pasivní příjem. O co jde a jak si ho vybudovat? Základní tipy najdete v tomto článku.

Pasivní příjem je…

Pasivní příjem patří mezi známé ekonomické pojmy, ale přesto se najde spousta lidí, kteří si s jeho výkladem neví rady. Tak tedy: jedná se o pravidelný příjem, který lze získat bez vynaložení zvýšeného úsilí či dokonce fyzické přítomnosti (např. v zaměstnání). Zároveň však neplatí, že by byl pasivní příjem příjmem zcela bezpracným. Budování pasivního příjmu samozřejmě určité úsilí – a především znalosti či kapitál – vyžaduje. Praktické příklady pasivního příjmu Typickým příkladem pasivního příjmu jsou dividendy z akcií nebo zisk z pronájmu bytu či jiného prostoru. Může se jednat také o zisk z reklamy umístěné na webových stránkách nebo poplatky za poskytnutí licence.

Může se stát pasivní příjem ze sportovního sázení?

V souvislosti s pasivním příjmem je často zmiňováno i sportovní sázení. Teoreticky je skutečně možné jej do svého portfolia zahrnout, ale pokud má být dlouhodobě ziskové, je třeba dodržovat specifická pravidla – a především hledat zápasy, jejichž reálná hodnota neodpovídá kurzu. Jenomže dohledání takových utkání je časově i vědomostně náročné, což příliš nekoresponduje s pasivní formou výdělku. Nabízí se však další možnost – využívání kvalitního sázkového poradenství. Dobrou volbou, tedy alespoň podle sázkařů, kteří již danou službu využili, je RobStark.cz. Chce-li se o ní dozvědět více, přečtěte si o sázej s Robem recenze. Nezapomeňte však, že sportovní sázení je vysoce riziková aktivita, do které byste neměli vkládat peníze, jejichž ztráta vás může jakkoliv ohrozit.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Publikováno: 19. 02. 2022

Kategorie: Finance

Autor: admin