Domů » Co je to osobní rozvoj a proč je tak důležitý?
Zajímavosti

Co je to osobní rozvoj a proč je tak důležitý?

Známé moudro nás nabádá, abychom neusínali na vavřínech. Jak si ho vyložit v praxi? Například tak, že bychom neměli polevit z úsilí a snažit se o lepší výsledky – a to jak v pracovním, tak i osobním životě. Samozřejmě je důležité, být se sebou spokojený, nicméně musíme přijmout fakt, že cesta k dokonalosti je trnitá a nikdy nedojdeme do cíle. Na druhou stranu máme možnost spoustu věcí zlepšit a je jen na nás, zda budeme kontinuálně rozvíjet, anebo zakrníme. Osobní rozvoj může mít velmi pozitivní vliv na vaše podnikání!

Co si však pod pojmem osobní rozvoje představit? Jde o proces učení a zlepšování sebe sama. Máte-li dostatek sebereflexe, pak zřejmě víte, kde jsou vaše nedostatky. Začnete-li na sobě pracovat, brzy se vaše slabé stránky promění v přednosti. Ale jak toho docílit?

Osobní rozvoj formou čtení odborných knih

První metodou osobního rozvoje je samostudium. Pořiďte si knihy o osobním rozvoji a začněte se vzdělávat. Inspirujte se u známých autorů, kteří vám poradí, jak snadno dosáhnout vytyčených pracovních cílů, správně si uspořádat pracovní i volný čas (tzv. time management), naučit se cizí jazyky nebo umění meditace.

osobni-rozvoj

Pokud jste nabyli dojmu, že osobní rozvoj nemá vytyčené hranice, máte pravdu – týká se všech oblastí života. Ať už se však zaměříte na kteroukoliv oblast, je nesmírně důležité zvolit ty „správné“ zdroje. Odpoutejte se od zastaralých a neefektivních postupů a zaměřte se na kvalitní formu učení.

Kurzy a e-learning

V době internetu nemusíte ztrácet čas docházením na klasické kurzy pro osobní rozvoj. Osobní kontakt s odborníky je samozřejmě lepší než samostudium, nicméně kvalitní e-learning také přinese ovoce.

Za zmínku stojí kvalitní kurzy společnosti Cetros, která se vrací k odkazu Jana Amose Komenského a s hravostí a moderními technologii staví jeho myšlenky na další úroveň. Další informace najdete na www.cetros.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.