Domů » Co je to osobní rozvoj a proč je tak důležitý?
Zajímavosti

Co je to osobní rozvoj a proč je tak důležitý?

Známé moudro nás nabádá, abychom neusínali na vavřínech. Jak si ho vyložit v praxi? Například tak, že bychom neměli polevit z úsilí a snažit se o lepší výsledky – a to jak v pracovním, tak i osobním životě. Samozřejmě je důležité, být se sebou spokojený, nicméně musíme přijmout fakt, že cesta k dokonalosti je trnitá a nikdy nedojdeme do cíle. Na druhou stranu máme možnost spoustu věcí zlepšit a je jen na nás, zda budeme kontinuálně rozvíjet, anebo zakrníme. Osobní rozvoj může mít velmi pozitivní vliv na vaše podnikání!

Co si však pod pojmem osobní rozvoje představit? Jde o proces učení a zlepšování sebe sama. Máte-li dostatek sebereflexe, pak zřejmě víte, kde jsou vaše nedostatky. Začnete-li na sobě pracovat, brzy se vaše slabé stránky promění v přednosti. Ale jak toho docílit?

Osobní rozvoj formou čtení odborných knih

První metodou osobního rozvoje je samostudium. Pořiďte si knihy o osobním rozvoji a začněte se vzdělávat. Inspirujte se u známých autorů, kteří vám poradí, jak snadno dosáhnout vytyčených pracovních cílů, správně si uspořádat pracovní i volný čas (tzv. time management), naučit se cizí jazyky nebo umění meditace.

osobni-rozvoj

Pokud jste nabyli dojmu, že osobní rozvoj nemá vytyčené hranice, máte pravdu – týká se všech oblastí života. Ať už se však zaměříte na kteroukoliv oblast, je nesmírně důležité zvolit ty „správné“ zdroje. Odpoutejte se od zastaralých a neefektivních postupů a zaměřte se na kvalitní formu učení.

Kurzy a e-learning

V době internetu nemusíte ztrácet čas docházením na klasické kurzy pro osobní rozvoj. Osobní kontakt s odborníky je samozřejmě lepší než samostudium, nicméně kvalitní e-learning také přinese ovoce.

Teak a teď už jen začít. Jenomže s čím? Co třeba cizí jazyk? Zlepšit se v něm nebo se naučit úplně nový můžete z pohodlí domova, kanceláře či jiného místa, na kterém s sebou budete mít i notebook nebo chytrý telefon – a pak už si jen vybrat kvalitní kurz. Začtěte se třeba do online jazyky recenze na Ecoblog –  Easylingo umožňuje v základní verzi studium 50 kurzů v 6 světových jazycích.

 

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.