Domů » Co jsou chytré webové stránky neboli smart weby?
Zajímavosti

Co jsou chytré webové stránky neboli smart weby?

Přívlastek chytrý, angl. smart, v posledních letech zdomácněl. Používáme chytré telefony, bydlíme v chytrých domácnostech – a mimo jiné provozujeme chytré weby – profesionální webové stránky, které nám významně usnadňují podnikání. Že netušíte, jak takové smart webovky vypadají a jaké výhody nabízí?

O tom, že se webové stránky staly běžnou a mnohdy nedílnou součástí byznysu, dnes pochybuje málokdo. Svědčí o tom i jejich počet. Jen na české doméně je, dle údajů zájmového držení CZ.NIC, provozováno více než 1 371 000 webů (data k roku 2020) a jejich počet meziročně roste. Stejně tak roste zájem o sofistikovaná řešení v podobě smart webů.

Vývoj webu je komplexní proces. Respektive by se k němu mělo takto přistupovat, protože jinak výsledná platforma nemůže fungovat dostatečně efektivně. Klíčovými faktory jsou správně navržené rozložení prvků na webu a jeho celková struktura (UX) a obvykle i marketingový přesah. Větší a rozsáhlejší weby zaměřené na prodej a výkon je vhodné konzultovat s odborníkem, který dokáže optimalizovat obchodní proces s ohledem na co největší konverzní poměr.

Samostatnou kapitolou je webdesign neboli grafický návrh (UI), kterým se navazuje na návrh UX. Grafika musí být funkční a zároveň líbivá. Měla by u cílové skupiny vzbudit ten nejlepší dojem, a posílit tím konverzi.

Poslední fáze vývoje webu se nese v duchu vývoje frontendu a backendu. Rozhraní společně musí perfektně komunikovat po stránce zobrazovací i funkční.

Tímto bychom mohli skončit, ale smart weby jdou o kus dál než běžné projekty. Typickým příkladem chytrého webu, jenž se běžně používá již poměrně dlouho, je e-shop. Už dávno nemá podobu jednoduchého katalogu zboží; může obsahovat množství funkcí, které více či méně automatizují procesy a usnadňují každodenní rutinu. Sofistikovanější aplikace bez problémů nahradí i jednodušší vnitropodnikový software.

Chytré moderní webové stránky však nemusí být pouze e-shop. „Nadstandardní“ funkce lze aplikovat také do segmentu klasických prezentací. V praxi je díky tomu možné např. řešit pravidelné úlohy, automatizovat funkce či zpřístupnit data uživatelům přes zabezpečené zóny apod. Naprogramovat je možné téměř cokoliv, třeba rezervační proces nebo plánování trasy a napojení na účetní systém.

Kolik chytrý web stojí?

Vývoj webové stránky na míru, u kterých jsou v plánu speciální funkce, se nijak neliší od běžných cen. Mnohem nákladnější je naprogramování SMART části. I na té je však možné výrazně ušetřit. Stačí se obrátit na digitální agenturu BENEFICIO.

BENEFICIO tvoří profesionální webové stránky od a do z – od webdesignu až po smart funkce. Ty vytváří v rámci vlastního CMS systému, čímž významně šetří náklady. Některé části se používají opakovaně (pouze se individuálně upravují) a konečná cena je proto až mnohonásobně nižší oproti běžné ceně.

Chcete se o moderních webových stránkách dozvědět více? Pokračujte na beneficio.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.