Zajímavosti

Co to je dropshippng?

Dropshipping je unikátní obchodní model, který poprvé spatřil světlo světa v zámoří. V USA je velmi oblíbený a využívají ho především internetové obchody a on-line podnikatelé, kteří nemají dostatečné vysoký kapitál na nákup vlastního zboží. Podnikatelé často nemají ani vlastní skladovací prostory a pracovní síly a proto je pro ně mnohem výhodnější využívat možností, které jim nabízí právě dropshipping. Kromě podnikatelů si mohou e-shopem přivydělat i maminky na mateřské dovolené či lidé s jiným zaměstnáním.

 

E-shop, který je postaven na dropshippingovém modelu nepřichází do kontaktu s prodávaným zbožím, ale využívá XML feed od dodavatele. V e-shopu je tak totožné zboží, které nabízí dodavatel. Tok objednávek by měl být naprosto bezproblémový a dodavatel je vyřizuje ihned poté, co mu je provozovatel dropshippingového e-shopu přepošle.

 

V praxi probíhá obchod následně. Zákazník si zakoupí produkt na e-shopu a koupí si ho. Provozovatel e-shopu přepošle objednávku dodavateli a ten zašle zboží za velkoobchodní cenu. Dropshipper poté expeduje balík se svými kontaktními údaji a prodá ho za maloobchodní cenu. Řeší také následné reklamace či nevyzvednuté zboží.

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.