Zajímavosti

Kolik zaplatíte za průjezd evropskými dálnicemi?

Chystáte se na cestu napříč Evropou? Ať už máte zamířeno do některého ze sousedních států nebo na druhý konec kontinentu, nezapomeňte se předem informovat o dálničních známkách, poplatcích, cenách benzinu a dalších neméně důležitých věcech. Předejdete nepříjemným překvapením a stresovým situacím. Otázkou je, kde tyto informace hledat… Prozradíme vám, kde je najdete pěkně na jednom místě!

Evropské dálniční známky a mýtné

Budete-li cestovat osobním vozem, nezapomeňte do předpokládaných nákladů přidat i poplatky za průjezd dálnicemi. V některých evropských státech je dálniční známka jedinou možností, jak cestovat po dálnici (např. dálnice v Rakousku, ČR a na Slovensku). Jinde zaplatíte jen za průjezd mýtnou branou (Polsko) a někde dokonce vůbec nic. Kupříkladu v Německu platí mýtné pouze řidiči vozů s hmotností od 12 t výše.

A jak je to s poplatky ve Slovinsku, Chorvatsku či ve Španělsku? Kompletní přehled poplatků za dálniční známky a mýtné najdete na portálu Tolls.eu. A nejen to, najdete zde také aktuální ceny benzinu, seznamy placených úseků a další důležité informace, které byste měli před odjezdem vědět.

Jaká je aktuální situace na silnicích?

Přesvědčte se o tom, že jsou všechny silnice průjezdné ještě předtím, než vyrazíte. Na Tolls.eu najdete interaktivní mapku veškerých evropských komunikací. Vyčtete z ní, které úseky jsou bezproblémové a kde vás naopak čekají komplikace v podobě prací na silnici, autonehody apod.

Kdo je připraven, není překvapen a díky tématickému portálu Tolls.eu získáte okamžitý přehled o všem podstatném. Obsah je pravidelně aktualizován a již brzy se na mýtné v Evropě 2015. Na rozvoji projektu se můžete podílet i vy. Neváhejte a přispějte formou komentáře doplňujícími nebo upřesňujícími informacemi, které mohou pomoct ostatním řidičům a cestovatelům.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.