Domů » Direct e-mailing je efektivnější než PPC i Facebook marketing a nemá se spamováním nic společného!
Marketing

Direct e-mailing je efektivnější než PPC i Facebook marketing a nemá se spamováním nic společného!

Každý podnikatel touží především po zvýšení zisků. Způsobů, jak toho dosáhnout, je velmi mnoho a některé jsou mnohem efektivnější než ty ostatní. Jako obvykle se i dnes zaměříme na online marketing a to konkrétně na metodu, kterou využívají ti nejúspěšnější. Říká vám něco e-mail marketing neboli e-mailing? Pokud si rozesílání reklamních sdělení automaticky spojujete se spamováním, přesvědčíme vás o opaku.

Kdy rozesílání e-mailů (ne)funguje?

Možná jste již v minulosti reklamní e-maily rozesílali, ale nebyli jste s výsledkem spokojeni. To však v žádném případě neznamená, že e-mailing nefunguje. Jednoduše jste nevyužili jeho potenciál a necílili na příjemce, kteří by o vaše služby či produkty mohli projevit zájem. A právě v tom se od spamování odlišuje direct e-mailing a jak napovídá samotný název, jde o rozesílání e-mailů na základě předem zvolených kritérií.

Za vše hovoří modelový příklad:

Subjekt, který rozešle e-maily desítkám nebo stovkám tisíc příjemců, kteří se o daný sortiment nezajímají, pravděpodobně zaznamená jen minimum konverzí. Proč by měl člověk v důchodovém věku reagovat na e-mail s nabídkou suplementů pro fitness? Muže zase nebude zajímat nabídka zlevněného dámského oblečení. A mohli bychom pokračovat dále…

Co se však stane, když e-maily rozešlete skupině lidí, která by o sdělení mohla mít zájem? Míra konverze dramaticky vzroste!

Obecně tedy lze říct, že nezáleží na kvantitě rozeslaných e-mailů, ale na přesném cílení. Ideální situace nastane v momentě, kdy odešlete větší množství přesně cílených reklamních sdělení. K tomu však budete potřebovat databázi kontaktů, která obsahuje konkrétní informace (věk, pohlaví, region, zájmy apod.).

Dobře nastavená e-mailingová kampaň je efektivnější a levnější než všechny způsoby online i offline propagace.

S kým spolupracují leadři v oboru?

Pokud zmíněnou databází nedisponujete, nezbude vám, než se obrátit na někoho, kdo se o direct e-mailing postará za vás. My doporučujeme společnost Traffic7 s.r.o., která se na tento marketingový kanál úzce specializuje. Pádným argumentem, proč spolupracovat právě s Traffic7, jsou zvučné reference. Opravdu si myslíte, že by úspěšné firmy jako O2, Home Credit, Tchibo nebo Citibank dlouhodobě spolupracovali s někým, jehož služby nefungují? Nemyslíme si.

Traffic7 se chlubí velkou mírou open rate (otevření e-mailů) a vlastní rozsáhlou databázi (stovky tisíc kontaktů). Nastaví vaši e-mailovou kampaň tak, aby byla velmi efektivní a vy… budete vydělávat! Další informace najdete na traffic7.cz.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.