Domů » Dlužíte, kam se podíváte a nevíte, jak z toho ven?
Finance

Dlužíte, kam se podíváte a nevíte, jak z toho ven?

Dostat se do svízelné finanční situace, kterou nezvládneme ukočírovat, nepředstavuje žádný problém. Stačí jedna špatně zvolená půjčka, ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc a dluhy se velmi rychle nakupí. Pokud jste se s věřitelem nedohodli na novém splátkovém kalendáři nebo jiném řešení a hrozí vám, že vás brzy navštíví exekutor, neztrácejte hlavu. Vaší záchranou může být osobní bankrot, který umožňuje zákon 7/2005 Z.z. o konkurzu a restrukturalizaci. Díky takzvanému osobnímu bankrotu vám může soudce odpustit až 70 % vašich dluhů. Nezní to špatně, co vy na to?

Osobní bankrot představuje perfektní nástroj, díky kterému se můžete vrátit zpět do běžného života bez dluhů. Musíte však splnit několik základních podmínek, mezi které patří pravidelný příjem a majetek v hodnotě min. 1660 Eur. Oddlužení je vhodné pro fyzické osoby i podnikatele.

V první fázi dojde k prodeji majetku a dluhy, které peníze z prodeje nepokryjí, budete následující tři roky splácet. Účelem však není stoprocentní umoření dluhu, ale pouze poměrné části. Kolik ve finále splatíte, závisí na výši vašeho příjmu, ovšem minimálně 30 % z celkové dlužné částky. Budete-li po dobu tří let bez problémů splácet, bude vám zbytek dluhu odpuštěn.

Celý proces je samozřejmě poněkud komplikovanější a záleží na tom, jestli zvládnete zformulovat návrh na oddlužení. V případě, že nesplníte všechny podmínky, soud žádost zamítne a dluhy budou růst i nadále. Pokud žádné zkušenosti s oddlužením nemáte, obraťte se na někoho, kdo za vás žádost vypracuje tak, aby byla přijata hned napoprvé.

Odborníky, kteří vás osobním bankrotem provedou takříkajíc za ručičku, patří i advokátní kancelář ŠKODA LEGAL s.r.o. Můžete si vybrat z několika balíčků komplexních služeb, mezi které patří vše od osobní konzultace až po vypracování návrhu a zastupování před soudem. A kolik vás to bude stát? S ohledem na to, kolik peněz díky rychlému jednání ušetříte, je cena za profesionální advokátní služby zanedbatelná.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.