Finance

Dražby nemovitostí v exekuci: Vaše šance na jedinečnou investici do realit

Nemovitost na vhodně zvoleném místě je vždy vynikající investiční příležitostí. S ohledem na rychlý růst cen se však nabízí otázka, kde se po investiční nemovitostí v rozumné cenové hladině poohlédnout. Možná vás překvapí, že se nabízí možnost, jak ji zakoupit třeba až o polovinu levněji, než jaká je její reálná tržní hodnota. Již jste někdy slyšeli o dražbách nemovitostí?

Dražby nemovitostí jsou pro mnoho lidí jakousi „šedou zónu“. Ačkoliv by měli o reality za výhodné ceny zájem, nechtějí se dražeb účastnit, protože se bojí pocitu viny za to, že někdo přijde o střechu nad hlavou. Ve skutečnosti však na účasti není vůbec nic nemorálního. Ne vždy jsou nemovitosti v dražbe  zabaveny početné rodině z finančních důvodů, a navíc vás příčiny vůbec nemusí trápit. Naopak byste měli na záležitost pohlížet jako na šanci získat dům či byt za neodolatelnou cenu.

Jakou nemovitost můžete vydražit?

Do dražeb nemovitostí se dostávají byty, rodinné domy, kanceláře i rekreační objekty. V prvním kole se začíná dražit na cca dvou třetinách aktuální tržní ceny (tzn. prodejní ceny, která je pro danou nemovitost běžná). Pokud je o draženou položku zájem, pravděpodobně se konečná částka vyšplhá velmi blízko k tržní ceně, a dokonce ji může i překonat. V opačném případě se nemovitost draží znovu za polovinu tržní ceny.

Počítejte s tím, že o reality v atraktivních lokalitách je většinou velký zájem. S trochu štěstí však narazíte na nemovitost, které si ostatní nevšimli a získáte ji za velmi slušnou cenu.

Draží se klasicky i online

Dražby nemovitostí v exekuci se můžete zúčastnit přímo v dražebním stále, ale také online prostřednictvím některého z aukčních portálů. Elektronické dražby jsou v posledních letech velmi oblíbené, protože nevyžadují fyzickou přítomnost a šetří účastníkům čas.

Chcete-li se o držbách nemovitostí dozvědět více a podívat se na aktuální dražené položky, pokračujte na www.drazby-nemovitosti.com

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.