Domů » Dražby realit: Jednoduchý způsob, jak velmi výhodně získat nemovitosti
Finance

Dražby realit: Jednoduchý způsob, jak velmi výhodně získat nemovitosti

Potřebujete nové kancelářské prostory, sklad nebo jen pozemek, pro který sice momentálně nemáte využití, ale bude se vám hodit v budoucnu? Ať už jsou vaše požadavky týkající se nemovitosti jakéhokoliv charakteru, způsobů, jak danou nemovitost získat, je hned několik. Můžete se obrátit na realitní kancelář a nechat makléře, aby se postarali o všechny náležitosti. Případně se po nemovitosti poohlédnout tzv. „na vlastní pěst“ a kontaktovat majitele přímo. Anebo – jakožto správný podnikatelé – využijete dražby realit a pořídíte si nemovitost za výrazně nižší cenu.

Jaký je průběh dražby realit?

Dražby realit jsou veřejné a jejich průběh je definován zákonem. Předmětem dražeb realit bývají bytové jednotky, rodinné domy, pozemky, převoditelná majetková práva, apod. Zájemci, kteří se rozhodnou danou nemovitost dražit, musí před jejím zahájením složit dražební jistotu. Poté se přihazují nabídky a vyhraje ten, kdo nabídne největší cenu. Ostatní účastníci dostanou dražební jistotu zpět. Přesné informace o konkrétní aukci vždy najdete na příslušné dražební vyhlášce.

Kolik můžete díky dražbě realit ušetřit?

Největším lákadlem je samozřejmě výše možné úspory. Nemovitosti se v prvním kole dražby začínají dražit přibližně na třetině jejich tržní hodnoty. V případě, kdy se nenajde zájemce, postupuje nemovitost do dalšího kola a začíná se dražit na polovině její tržní hodnoty.

V praxi se může ve finále cena atraktivních nemovitostí vyšplhat na srovnatelnou úroveň tržní ceny, nicméně s trochou štěstí získáte tu vaší za velmi výhodných podmínek. O komerční objekty a pozemky je výrazně nižší zájem než o byty a rodinné domy.

Dražby se můžete účastnit, anebo taky ne

Dražby realit lze rozdělit dle formy účasti na dražby s přímou účastí a elektronické aukce. Rozhodnete-li se pro pohodlnější způsob (elektronickou aukci), nevyhnete se prokázání totožnosti pomocí konvertovaných dokladů na poště a následnému složení dražební jistoty. Průběh aukce však budete moct sledovat na svém monitoru.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.