Finance

Hledáte opravdu výhodný účet?

Mít osobní účet u některé z bankovních institucí je v dnešní době takřka nezbytné. Pokud přemýšlíte o změně banky z důvodu, že vám nevyhovují podmínky vedení účtu, jistě oceníte pár tipů na skutečně výhodné účty. Hlavními důvody, proč se lidé snaží změnit banku, jsou vysoké poplatky za vedení účtu a nízký úrok. V západních zemích je již mnoho let zcela běžné, že se za vedení účtu neplatí vůbec žádné poplatky. A proč taky? Nedáváme my, jakožto klienti, bankám k dispozici naše finance? Zanedbatelný úrok mnohdy nepokryje sazby za vedení účtů a poplatky při výběru z bankomatů.

 

Vyberte si výhodnější účet i vy. Přestože je v České republice poněkud skromnější nabídka, i tak jsou zde bankovní instituce, které jdou s dobou a snaží se nové klienty nalákat právě na levné vedení účtu. Které to jsou?

V posledních několika letech si stále více nových klientů získává FIO banka. Ta nabízí účet, který je vhodný jak pro fyzické osoby, tak podnikatele.  Účet od FIO nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok na spořícím účtu 1,25% a zdarma platby se Slovenskem.

Další možností je ZUNO banka, která, podobně jako FIO, nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma. Zajímavý je 2,3% úrok na spořícím a až 3% úrok na termínovaném účtu. Zajímavou službou je rovněž Autopilot.

Pro mnoho lidí je velkou neznámou Equa bank. Ta nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok až 2,3% a výběr z bankomatů za pěkných 9 Kč. Při platbě kartou dostanete zpět 3%, což při dražším nákupu není zanedbatelná částka.

Se zajímavou nabídkou přišla také ING. Její ING konto nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok 1,75% a mnoho příjemných služeb navíc.  Zajímavé informace o účtech naleznete na bankovniuctyonline.cz. Komplexní informace o bankách zase na webu ČNB.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.