Finance

Investice do realit aneb Crowdfunding nemovitostí polopatě

Máte peníze, které nebudete v dohledné době potřebovat, a nechcete, aby vám je znehodnotila inflace? Pokud si pohráváte s myšlenkou na investici se zajímavým výnosem, ale akcie jdou mimo vás a o drahých kovech nechcete ani slyšet, uvažujte nad nemovitostmi. Že nemáte na účtu několik zbytečných milionů? V případě tzv. crowdfundingu to vůbec nevadí. Na nemovitost se „složíte“ společně s dalšími investory. Jak přesně alternativa ke klasickému investování funguje, se dozvíte v tomto článku.

Nemovitosti představují jednu z „nejjistějších“ forem investic. V praxi samozřejmě záleží na mnoha dílčích faktorech, mezi které patří lokalita a její budoucí rozvoj, velikost obytné plochy a mimo jiné i výše výnosu. Spousta zájemců o investování však naráží na zásadní problém. Nedisponují dostatečným kapitálem, případně nemají zkušenosti a know how. A právě pro ně může být dobrou volbou crowdfunding nemovitostí.

Zájemci o investice do nemovitostí mají nyní zelenou. Dává jim ji česká platforma CroFunGo, která proces výrazně zjednodušuje a otevírá brány lidem, kteří doposud naráželi na limity. Funguje následujícím způsobem:

Investor se zaregistruje a zdarma si založí platební účet u partnerské společnosti NFD. Vybere si investici, která vyhovuje jeho preferencím. Po převedení částky na účet u NFD ji může přiřadit ke konkrétní investiční příležitosti.

A co dál? Vůbec nic. Investorovi platforma CroFunGo usnadňuje výběr projektů. K dalším výhodám platformy – ve srovnání s koupí investičního bytu – patří jasně stanovený investiční horizont. Po uplynutí určité doby se peníze uvolní a nehrozí výpadek příjmů např. z důvodu špatné ekonomické situace v dané lokalitě. Zároveň není nutné investovat finančních prostředky do oprav apod.

Pokud vás crowdfunding nemovitostí zaujal, přečtěte si o něm více přímo na crofungo.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Mobil pro top podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 11 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

CRM pro efektivnější podnikání

Přečtěte si, co je CRM systém a jak vám může být nápomocen i ve vašem podnikání.