Domů » Investiční zlato je dnes tou nejlepší volbou pro všechny prozíravé investory
Finance

Investiční zlato je dnes tou nejlepší volbou pro všechny prozíravé investory

Chcete dobře investovat své peníze dříve, než vám z nich nemalou část odkrojí inflace? Jedná se o správné rozhodnutí, nikdo dnes už nemůže pochybovat o tom, že finanční prostředky rychle ztrácejí na hodnotě. To, co již v prvních měsících pandemie předpovídali mnozí ekonomové, se stalo skutečností. Ekonomika je citelně poškozená, mnoho firem se potýká s existenčními problémy, řadě zaměstnanců se o poznání snížily příjmy. Ceny prudce rostou, i za běžné nákupy zaplatí drtivá většina domácností výrazně vyšší sumu než ještě před několika málo měsíci. Konec pandemie je v nedohlednu, mezi lidmi narůstá skepse a beznaděj, společnost se polarizuje.

Investiční zlato je v dnešní době jednou z mála jistot

Pokud se investováním nějakou dobu zajímáte, pravděpodobně dobře víte, že se běžně doporučuje diverzifikovat portfolio. Sázka na jedinou kartu totiž může vést ve ztrátě všech investovaných prostředků. V současné době je však situace jiná než ještě před dvěma lety, kdy se Česká republika nacházela ve vrcholné fázi ekonomické prosperity. Ani u donedávna stabilních tuzemských i zahraničních společností se dnes nelze spolehnout na jejich zdraví, nakupování akcií tak představuje vyšší riziko než dříve. Samozřejmě můžete zkusit štěstí a třeba nakonec dosáhnete i zázračně vysokého zhodnocení, rozhodně byste ale neměli za akcie utratit víc, než o kolik si můžete dojít přijít. Kryptoměny jsou rizikové ze své podstaty a investice do nich je vždy čistou spekulací. Jistotu však představuje investiční zlato.

Je investiční zlato opravdu výhodné i pro drobné investory?

Cena zlata v průběhu času roste, navíc se zlato během mnoha krizí v historií osvědčilo jako jeden z mála opravdu spolehlivých uchovatelů hodnoty peněz. Investiční zlato navíc můžete pořídit již za několik tisícikorun. Dokonce si můžete vybrat buď zlaté mince nebo zlaté slitky. Slitky sice žádná česká mincovna ani slovenská mincovna nevyrábí, do Česka se ale dovážejí ze zahraničí.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.