Domů » Jak do e-shopu přilákat nové zákazníky a udržet si je?
Marketing

Jak do e-shopu přilákat nové zákazníky a udržet si je?

Do nové restaurace přilákáte hosty třeba starým dobrým „áčkem“ nebo stylovou nástěnnou tabulí. V online prostředí takovou možnost nemáte – ale můžete vyzkoušet jiné způsoby. A že se jich nabízí víc než dost. Ty nejefektivnější jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

​Prosaďte se ve vyhledávačích

E-shop, který se po zadání relevantního klíčového slova neobjevuje na první stránce výsledků vyhledávání, má velmi složitou pozici. Vyhledávače (u nás především Google a za ním Seznam, ostatní nestojí za pozornost) sice nejsou zdaleka jediným kanálem návštěvnosti, ale o to zásadnější roli hrají. Začněte se proto zajímat o optimalizaci stránek (search engine optimization neboli SEO) a PPC reklamu. Obojí vás katapultuje do míst, kde se pohybují vaši zákazníci.

​Ovládněte sociální média

Po vyhledávačích jsou to právě sociální média, kam by měla směřovat vaše pozornost. A to nejen na starý známý Facebook, ale také na Instagram. Obě platformy nabízí specifické prostředí a výhody – zatímco Facebook si stále udržujte širší uživatelskou základnu, Instagram kontruje silnými stories a přítomností influencerů.

​Používejte CRM systém

Když se vám podaří získat zákazníka, naučte se s ním pracovat. Pořiďte si přehledný CRM systém, který vám poslouží jako kukátko do duše nakupujících. Z nastřádaných dat se dozvíte klíčové informace, na základě kterých pak optimalizujete reklamní kampaně. Vhodně zvolená platforma vám zároveň poslouží i při řízení projektů.

Zákazníky si hýčkejte

Zákazníci milují, když je o ně dobře postaráno. Dělejte pro ně maximum a odvděčí se vám opakovanými nákupy – začněte třeba zlepšením zákaznické podpory (přidejte na web online chat, jestli ještě nemáte) a slevu na první nákup. Slevové kupony jsou vůbec věc, na kterou většina zákazníků nedá dopustit, a tak jim pravidelně posílejte speciální promo kódy přímo do jejich e-mailové schránky.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.