Domů » Jak na vymáhání neproplacených faktur?
Finance

Jak na vymáhání neproplacených faktur?

Dělají vám vrásky neproplacené faktury a přemýšlíte nad tím, že se začnete s dlužníky soudit? Máte na to právo. Vznik dluhu se datuje okamžikem uplynutí lhůty pro zaplacení, tedy dnem po splatnosti faktury (směnky, nájemného apod.). Na dlužníka si můžete došlápnout všemi zákonnými prostředky, nicméně existují i metody, které jsou v některých případech efektivnější než případný soudný spor. Napadlo vás někdy, že se můžete obrátit na inkasní agenturu?

Nevýhody vymáhání faktur soudní cestou

Pokud to s vašim firemním cash flow nevypadá dobře, pravděpodobně nebudete ze soudního poplatku ve výši 4 % z žalované částky příliš nadšení. V praxi můžete zaplatit i několik desítek tisíc s tím, že své peníze nikdy neuvidíte. Zadarmo není ani spolupráce s právníkem a v případě nesporných pohledávek je drahý právnický servis zbytečný. A co se týče případné exekuce dlužníka – dojde-li exekutor k závěru, že dlužníkovi nemůže nic zabavit, zaplatíte mu minimální odměnu a navrch náklady spojené s exekucí.

Proč se obrátit na inkasní agenturu?

Vymáhání pohledávek inkasní agenturou funguje na jiném principu. Nebudete platit poplatky předem, ale pouze provizi z částky, kterou se agentuře podaří z dlužníka dostat. Je tedy v jejím zájmu, aby byla úspěšná – v opačném případě bude pracovat zdarma. Výše provize se obvykle pohybuje mezi 20 – 30 %, ale v praxi záleží na stáří pohledávky a obtížnosti jejího vymožení.

Inkasní agentury používají prověřené metody, které dlužníky motivují k rychlému vypořádání závazků. Kontakt probíhá telefonicky, písemně a především osobně. Vše probíhá v souladu se zákony a vždy se můžete spolehnout na individuální přístup.

Úspěšnost vymožení pohledávky inkasní agenturou je velmi vysoká a celý proces je obvykle mnohem kratší než soud. Inkasní agenturu můžete navíc kontaktovat i s požadavkem na vymožení velmi malé částky (cca od 1000 Kč).

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.