Domů » Jak prodat rodinný dům a nezestárnout u toho o deset let?
Reality

Jak prodat rodinný dům a nezestárnout u toho o deset let?

Ceny nemovitostí rapidně stoupají, a spousta zájemců na vlastní bydlení nedosáhne. Nedávný průzkum serveru hyponamiru.cz, kterého se účastnili zástupci některých tuzemských realitních kanceláří, ukázal, že nejpočetnější skupinou zájemců jsou rodiny a nesezdané páry do 30 let. Poptávají zejména menší byty ve městech a rodinné domy na vesnicích a maloměstech s cenovkou do pěti milionů korun. Pokud takovou nemovitost vlastníte, pravděpodobně ji prodáte poměrně rychle. Anebo taky ne – záleží na mnoha okolnostech. Přečtěte si, jak prodat dům efektivněji.

Nemovitostí, které odpovídají výše uvedené charakteristice, je kritický nedostatek. Tedy minimálně s ohledem na enormní poptávku. I proto se tři ze čtyř nemovitostí prodají v průměru do jednoho měsíce. Ale co když vlastníte nemovitost, kterou není tak snadné prodat? V každém případě počítejte s tím, že prodej rodinného domu trvá v průměru dvakrát déle než prodej bytu. Naštěstí se můžete aktivně přičinit a proces významně urychlit. Jaké konkrétní kroky musíte udělat?

V prvé řadě přijměte fakt, že šance na rychlý prodej závisí na počtu zájemců, kteří o vaši nabídku zavadí na inzertních serverech. Zlaté pravidlo zní: inzerujte všude, kde to má smysl. A rozhodně nevynechte sociální sítě jako Facebook a Instagram.

Co se týče samotného inzerátu, alfou a omegou jsou profesionálně vyhlížející fotografie. Než dům nafotíte, postarejte se o to, aby interiér působil neutrálně a zároveň velmi upraveně. Můžete si přizvat i odborníka, který provede tzv. home staging.

Dalším krokem je důsledná kontrola údajů evidovaných v katastru. Dohlédněte na to, že je vaše parcela správně ohraničená a nenachází se na ní žádné černé stavby. Ušetříte si tím spoustu nepříjemností – například neschválení hypotéčního úvěru, když bankovní odhadce odhalí nesrovnalosti.

Stěžejní je také správně nastavená cenovka. Nestřílejte od boku a přizvěte si certifikovaného odhadce, který na základě cenových map a dalších kritérií stanoví reálnou tržní cenu.

Další praktické tipy pro rychlejší a bezproblémový prodej rodinného domu najdete na blogu realitní kanceláře MAXIMA.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Telefon pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 14 Pro Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.