Domů » Jak se liší jednotlivé druhy perel?
Zajímavosti

Jak se liší jednotlivé druhy perel?

Perly jsou dnes nedílnou součástí celé řady šperků. Můžeme se s nimi setkat v různých náušnicích, stejně jako jsou třeba i součástí přívěsků, ale můžeme je objevit také jako dominantní část prstenů.A tak pokud hledáte náhradu za poměrně klasické diamantové prsteny, je rozhodně perla ideální možností, jakou se vydat. Důležité je však znát to, jak se jednotlivé druhy perel liší a kde je vlastně můžeme najít. Podívejme se na hlavní rozdíly.

Dominují takzvané kultivované perly

Pokud mluvíme o kultivovaných perlách, nemáme na mysli nic jiného, než o perly vytvářené sice klasickou přírodní cestou, ale v rámci kontrolovaných podmínek. Existují rozsáhlé farmy, v rámci kterých je vytvářeno ideální prostředí k tomu, aby perly uvnitř ústřic dokonale rostly. Díky tomu mohou vznikat nejenom velmi rychle, ale vše je spojeno také s příznivými cenami. Díky ideálním podmínkám lze docílit také toho, že každá perla má svůj správný tvar, ale i vzhled. To se hodí třeba ve chvíli, kdy kupujeme perlový náhrdelník. Pokud je vyroben z kultivovaných perel, což je nejčastější možnost, máme jistotu toho, že bude působit velmi zajímavým celistvým dojmem. Výhodou tohoto postupu je také to, že kultivované perly jsou na první pohled k nerozeznání od těch klasických – přírodních.

Perly mohou být sladkovodní i mořské

V rámci kultivace perel se můžeme setkat také se dvěma hlavními rozděleními. Pokud máme být konkrétní, jedná se o perly sladkovodní a mořské. Zde není třeba nijak zvlášť popisovat, jak se jednotlivé varianty liší. Jde zkrátka o způsoby toho, v jaké vodě a tedy jakém prostředí se perly kultivují. Zajímavým rozdílem je pouze to, že mořské perly vznikají v klasických ústřicích, zatímco ty sladkovodní v různých mušlích. Rozdíly jsou jasné – v rámci jedné ústřice může vzniknout pouze jediná perla, zatímco ve sladkovodních mušlích jich může být až několik. A to se opět podepisuje také na ceně.

V rámci mořských perel poté můžeme samotný sortiment dělit ještě do několika skupin. A to podle toho, v jaké oblasti se konkrétně pěstují, stejně jako podle toho, jaké konkrétní druhy ústřic jsou používány.

Jak se mohou perly lišit?

I to je v rámci perel důležité kritérium, které souvisí se způsobem jejich chovu, stejně jako s podmínkami, v rámci kterých dochází ke kultivaci. To, co následně hraje při výběru finálního produktu roli je:

  • Velikost perly
  • Tvar perly
  • Povrch perly
  • Barva perly

Podle toho se následně jednotlivé perly také cení. Samozřejmě nejdražším sortimentem jsou takové, které se nejvíce podobají těm přírodním. Ty jsou součástí šperků nejdokonalejších. Naopak stříbrné šperky mohou vzhledem k jejich celkové ceně obsahovat perly méně dokonalé. Mluvíme však o profesionálním hledisku, jelikož pro laika je i taková perla na první pohled naprosto dokonalá. A žena z ní bude zaručeně okouzlena.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.