Domů » Jak správně vybrat účetní firmu?
Účetnictví

Jak správně vybrat účetní firmu?

Začínáte podnikat a pohráváte si s myšlenkou na vedení účetnictví svépomocí? Raději od svého záměru upusťte, neboť špatně odvedené účetnictví vám přinese mnohem více škody než užitku. Vzhledem ke komplikované a neustále se měnící legislativě byste se měli obrátit na kvalitní účetní firmu, která se postará o vše potřebné a zajistí optimalizaci vašich daní. Přívlastek kvalitní je doslova klíčový. Ale jak dobrou účetní firmu poznat, když jich na trhu působí tolik?

Řídíte se cenou? Na účetnictví nešetřete!

Dobrý podnikatel pozná, že úspora na nesprávném místě zákonitě vyústí ve výdaje navíc. Týká se to i výběru účetní firmy – hlavním vodítkem by rozhodně neměla být cena, ale spíše zkušenosti a renomé. V praxi to ovšem neznamená, že se musíte obrátit na nejdražší firmu, na kterou narazíte. Rozhodujte se selským rozumem a najděte si svého favorita ve zlatém středu.

Jak pracují profesionálové?

Kvalitní účetní firma nemá co skrývat. Jde s kůží na trh a nebojí se na webu uvést reference. Na vás je, abyste se ostatních zeptali, jaké mají s danou firmou zkušenosti a jak pracuje. Častým nešvarem je nepravidelné vedené účetnictví a dohánění ke konci roku. Mnohem efektivnější je průběžné vedení daňové evidence, v rámci kterého lze spousta věcí optimalizovat. Daňová optimalizace vám může ušetřit obrovské množství finančních prostředků a investice do kvalitně zpracovaného účetnictví se mnohonásobně vrátí.

Kvalitní účetní firmu poznáte také podle toho, jestli po vás neustále žádá nové podklady a doklady. Znamená to, že vás nebere na lehkou váhu a snaží se o stoprocentní výsledek. Pokud se spokojí s málem, co dodáte na základě vlastního popudu, pak je něco špatně. Výsadou odborníků je důslednost!

Proč využívat externí firmu?

Největší výhodou externí firmy je nižší cena než v případě zaměstnaneckého poměru. Dále pak pojištění pro případ, že by došlo k chybě ze její strany.

Chcete-li mít jistotou, že vaše daně budou v naprostém pořádku, obraťte se na Profitas.cz, která na trhu působí přes 20 let. Renomovaná účetní firma nabízí komplexní služby a mimo vedení účetnictví a daňové evidence zajišťuje také správu mzdové a personální agendy daňové poradenství a optimalizace.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Telefon pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 14 Pro Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.