Domů » Jak vybrat regály do skladu
Podnikání

Jak vybrat regály do skladu

Snad nikdo nepochybuje o tom, že zdaleka nejlepším řešením uložení materiálu ve skladu jsou regály. Jsou silné, unesou bez problémů náklad o velké hmotnosti, a většinu z nich si navíc můžete uzpůsobit přesně podle svých potřeb.

Například přidáním, nebo také ubráním polic. Případně se dají také vylepšovat výměnou nosných desek za silnější. Jak ale vybrat ten správný regál do skladu, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům, a nejlépe odvede svou práci?

V první řadě je potřeba zohlednit materiál, protože každý má jiné využití a jinou nosnost. Nejčastějšími materiály jsou plast a kov. O výhodách kovových regálů asi netřeba dlouho polemizovat. Kov je silný, odolný, a má vysokou nosnost.

Navíc má i dlouhou životnost, kovový regál vám vydrží mnoho let. Oproti tomu regály plastové sice možná neunesou tolik, ale hodí se v případě, kdy v nich nepotřebujete nutně skladovat tak těžké věci.

Populární jsou poslední dobou také regály kombinované, kdy tělo regálu je z kovu a police z tvrzeného plastu, nebo také z dřevotřísky.

Dalším kritériem, které byste měli zohlednit, je způsob sestavení regálu. Existují dva základní druhy, a to regály šroubované a zásuvné. Šroubované regály mají police uchycené pomocí šroubů v otvorech v konstrukci. Děrování umožňuje zvolit různé rozestupy mezi policemi. Sestavení ale trvá delší dobu.

Oproti tomu zásuvné regály mají na konstrukci umístěné háčky, případně jiný typ úchytu, do kterého se police pouze zasune. Samozřejmě se to projeví v době sestavení, která je výrazně nižší. Zásuvné regály ale mají o něco vyšší cenovku.

A rozhodně nezapomínejte ani na nosnost. Zpravidla se u regálů uvádí nosnost jedné police. Pokud tedy kupujete regál s pěti policemi a nosností 200 kg, unese 5×200 kg, celkově tedy 1000 kg. Nosnost volte podle toho, co chcete v regálu skladovat.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.