Domů » Jakou tiskárnu do kanceláře?
Kancelář

Jakou tiskárnu do kanceláře?

Kancelář bez tiskárny je jako auto bez kola. Ale jakou variantu zvolit, když je nabídka tak rozsáhlá? Záleží především na frekvenci tisku a množství vytištěných dokumentů. Zároveň si je vhodné ujasnit, zda se bude tisknout pouze černobíle. Tyto faktory mají zásadní vliv na výběr typu, jednotlivé modely pak nabízí různé funkce.

Častý tisk (především) černobílých dokumentů

Pro každodenní tisk většího objemu dokumentů jsou optimální volbou LED a laserové tiskárny. Než zvolíte konkrétní model, zajímejte se o maximální doporučený počet vytištěný stran udaný výrobcem. Levnější modely např. umožňují pouze několik set stran, dražší zařízení mnohonásobně více (tisíce, desítky tisíc i více).

Příležitostný tisk – černobíle i barevně

Pokud tisknete dokumenty, ale zároveň se nevyhýbáte ani barevným výtiskům, pořiďte si cenově dostupnou inkoustovou tiskárnu. Pro občasné použití je v kanceláři naprosto dostačující. Počítejte však s tím, že pracuje výrazně pomaleji než laserová tiskárna.

Tisk kvalitních fotografií

Jakou tiskárnu pro tisk kvalitních fotek s velkým rozlišením? Opět můžete sáhnout po inkoustové tiskárně, ovšem spíše po modelu s min. 6000 dpi. V případě požadavku na větší množství fotografií je dobro volbou fototiskárna na bázi speciální termosublimační technologie tisku.

Tisk, skenování a kopírování

Pokud se v kanceláři neobejdete bez skeneru a kopírky – volte praktickou multifunkci. Technologie by měla odpovídat množství vytištěných dokumentů – a jejich povaze (černobílý × barevný tisk). Výhodou multifunkčních tiskáren oproti jednotlivým zařízením je úspora místa i finančních prostředků.

Tiskárna do terénu

Jste často na cestách? Dobrá zpráva je, že existují také tiskárny pro notebooky. Jsou lehké, kompaktní a pro tisk dokumentů v terénu jako stvořené.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Telefon pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 14 Pro Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.