Domů » Je lepší založit firmu, nebo koupit ready made?
Podnikání

Je lepší založit firmu, nebo koupit ready made?

Rozhodli jste se, že začnete podnikat pod hlavičkou s.r.o., ale nevíte, jak na to? Dobrá zpráva je, že se můžete rozhodnout mezi třemi variantami – založením společnosti svépomocí, založením společnosti „na klíč“ a koupí ready made společnosti. Které řešení je nejvýhodnější?

Jak založit s.r.o. svépomocí?

Pro někoho, kdo má se zakládáním společností zkušeností, je zřejmě nejjednodušší založení společnosti svépomocí. V podstatě „stačí“ sepsat společenskou smlouvu u notáře, složit základní kapitál, obstarat všechny nezbytné dokumenty a živnostenská oprávnění a podat návrh na zápis do obchodního rejstříku.

Proces založení s.r.o. vypadá jednoduše (na internetu je navíc spousta návodu jak založit s.r.o.), tak proč se stále více podnikatelů přiklání k ready made s.r.o.? Důvod je prostý – bez důkladného studia platné legislativy se může zakládání firmy protáhnout i o několik týdnů. Stačí sebemenší nedostatek ve společenské smlouvě nebo chybějící dokument a můžete začít znovu. V podnikání platí rčení „čas jsou peníze“ dvojnásob a pro spoustu lidí je ušlý zisk nepřijatelný.

Založení společnosti na klíč a prodej ready made firem

Nechcete-li riskovat zbytečné zdržení, nechte si firmu založit na klíč. Specializované firmy vše zařídí tak, aby byla firma zapsána do obchodního rejstříku napoprvé. Na druhou stranu i v tomto případě budete muset čekat…

Přikloníte-li se k ready made společnosti, stanete se jednatelem okamžitě po podpisu příslušných dokumentů u notáře. Stačí jediná schůzka, předložení průkazu totožnosti a výpisu z rejstříku trestů a můžete začít za firmu jednat. Prodej společnosti je rychlý a bezproblémový a dost možná se vyplatí i vám.

Prodej firem není nic jiného než převod jednatelských práv již fungující firmy, která doposud nevyvíjela žádnou činnost. Ready made s.r.o. mají splacený základní kapitál, nemají žádné závazky ani dluhy, jsou zapsány na příslušném finančním úřadě a v obchodním rejstříku.

Rozhodnutí je jen na vás. Pokud příliš nespěcháte a nevadí vám delší administrativní proces, založte si firmu sami. V opačném případě se obraťte na někoho, kdo pro vás firmu založí nebo vám prodá již fungující společnost.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.