Zajímavosti

Kdy je pronájem dodávky výhodnější než pořízení vlastního užitkového vozu?

Stojíte v čele společnosti, která čas od času využívá užitkové vozy, ale rozhodně se nedá říct, že by je zaměstnanci potřebovali každý den? Pak se vám pořízení vlastního vozového parku příliš nevyplatí. Mnohem výhodněji se jeví pronájem, a to i v případě delšího zapůjčení. Jaké benefity vám přinese, a na co byste si naopak měli dát pozor?

Ideální volba pro začínající podnikatele

Pořízení užitkového vozu představuje pro firmu poměrně velkou finanční zátěž. Ceny nových dodávek se pohybují kolem hranice jednoho milionu korun, což je pro spoustu businessmanů naprosto nereálné. Zapůjčení odpovídajícího užitkového vozu uleví cash flow a v konečném důsledku může vyjít mnohem levněji.

Vysoká variabilita

Potřebujete menší pick-up, pak zase minibus a nárazově valník? Kategorie užitkových vozů je pestrá a v půjčovně si vždy vyberete typ, který odpovídá povaze zakázky. Jak již zaznělo v úvodu – pokud automobil využijete jen nárazově, bylo by krajně neekonomické investovat do vlastního vozového parku.

Bez zbytečných starostí

Vždy počítejte s tím, že vás dodávka bude stát mnohem více, než kolik činí její pořizovací cena. Pravidelná výměna pneumatik a opotřebovaných náhradních dílů, servis… nehledě na čas, který strávíte zařizováním. O automobil z půjčovny se starat nemusíte.

Pronájem se vyplatí i na delší dobu

A je zapůjčení užitkového vozu finančně dostupné i v rámci delšího období? Odpověď vás příjemně překvapí. Obecně je půjčovna dodávek vůči zákazníkovi, který si vůz zapůjčí na delší dobu, velmi štědrá. Cena pronájmu na jeden měsíc může být až o polovinu nižší oproti pronájmu týdennímu.

Potřebujete snad další důvody, proč si dodávku „jen“ půjčit? Poraďte se s odborníky z vansrenting.com, kde najdete užitkové vozy všech typů ve vynikající kondici za skvělé ceny.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.