Domů » Kdo bude příštím prezidentem?
Zajímavosti

Kdo bude příštím prezidentem?

A je to tady. Doby, kdy prezidenta České republiky volily obě komory parlamentu, jsou nenávratně pryč. Tento rok bude zlomový. Budeme to my, prostí občané, kdo si zvolíme svého reprezentativního zástupce zvolíme. Budeme muset vybírat pečlivě, prezident není ze své funkce odpovědný a to s výjimkou velezrady nebo hrubého porušení Ústavy. Prezidentem se může stát každý, kdo má právo volit je mu přes 40 let. Kandidáti navrhují poslanci (nejméně 20) a senátoři (nejméně 10) a občané. Stačí, abyste sehnali 49 999 podobně smýšlejících spoluobčanů a budete ho moct navrhnout i vy.

Z nemocnice na Hrad?

Jedním z nejžhavějších kandidátů, kteří se zúčastní boje o prezidentské křeslo, je bezesporu kandidát ODS MUDr. Přemysl Sobotka. Současný 1.místopředseda senátu PČR vystudoval lékařství a praxi vykonával od roku 1968 do roku 1996, kdy z pozice primáře rentgenologie odešel do Senátu. Členství obhájil třikrát a nyní se uchází o prezidentskou funkci. Důvodů, proč by měl prezidentské volby 2013 vyhrát právě Sobotka, je hned několik.

MUDr. Přemysl Sobotka je zastáncem zachování suverenity České republiky v EU, což je v době, kdy se kolos zmítá v existenční krizi, nejzdravější postoj.

Je zastáncem jednoduchého pravidla, že zákon má platit pro všechny, což dokazuje i v Senátu.

Jako klíčová postava české diplomacie je pro podporu českého hospodářství, tedy upevňování pozic tuzemských firem a živnostníků v zahraničních trzích.

Podporuje zdravou a bezpečnou energetiku. Naopak schvaluje zamezení podpory zdrojů, které se tváří ekologicky, ale ve skutečnosti jen zatěžují rozpočet státu i občanů.

Hodlá být prezidentem demokratů a svobodně smýšlejících lidí. Ne komunistů a dalších extrémistických stran a hnutí, které šlapou po lidské individualitě a právech.

Dlouhodobým cílem ODS jsou kraje bez dluhů. I MUDr. Přemysl Sobotka kritizuje zadlužování a staví se proti vytloukání klínu klínem. Naopak upřednostňuje bolestivější, avšak efektivní kroky, které zdlouhavou agónii odvrátí.

O přijetí eura bychom měli podle něj rozhodnout my, občané a nikoliv představitelé EU. V případě prohloubení konkurenceschopnosti EU bude pro zachování české koruny.

V případě zvolení nehodlá mlčet, ale naopak hlasitě upozorňovat na nelogická a nesmyslná byrokratická opatření, která lidem ztrpčují život.

A jak se ke kandidátovi, kterého navrhla nejvýznačnější česká politická strana stavíte vy? Znáte snad vhodnějšího adepta na post prezidenta, než člověka, který se několik desítek let staral o své spoluobčany z pozice vynikajícího lékaře? Ještě před samotnou volbou hlavy státu však nezapomeňte sledovat krajské a senátní volby. Současnou politickou situaci mohou ovlivnit i další představitelé ODS. Ti, na rozdíl od oranžové pohromy, snad učiní vše, co bude v jejich silách a zaslouží se o potlačení korupce, nová pracovní místa a především zamezí dalšímu zadlužování. Nezapomeňte volit. Osud naší malé země v srdci Evropy záleží i na vašem rozhodnutí.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.