Domů » Kdo neoutsourcuje, prodělává a nepodniká efektivně
Podnikání

Kdo neoutsourcuje, prodělává a nepodniká efektivně

To, že svěřujeme práci lidem, kteří danému oboru rozumí, je rozumný a v podstatě logický krok. A o odborných činnostech to platí dvojnásob. Je proto zvláštní, že drtivá většina českých firem neoutsourcuje IT služby – podle průzkumů společnosti MARKENT s.r.o. totiž outsourcing IT využívá jen 25 % dotázaných a jen 30 % z nich najímá externisty na správu počítačových sítí. V praxi je jich však ještě méně. Ankety se totiž zúčastnily pouze firmy, které odebírají odborný časopis o IT Computerworld, tedy firmy, které se o problematiku zajímají.

Zatím co u nás se tento stav za poslední roky příliš nezměnil, v zahraniční panují úplně jiné trendy. Outsourcing IT je běžný a využívá ho většina firem. Důvod je jasný – optimalizace finančních nákladů a vysoká míra odbornosti, kterou jednotlivec nemůže zaručit. Firmy si najímají specialisty, kteří pro ně plánují a navrhují budoucí IT strategie, optimalizují datové sítě a starají se o bezpečnost. Externí správa sítě je takřka samozřejmostí. A jak jste na tom vy? Outsourcujete, nebo jste všechny zmíněné činnosti svěřili některému ze svých IT odborníků? Má-li všechny obory pod palcem jediný člověk, můžete si gratulovat. Pravděpodobně jste najali supermana. Nebo že by svou práci neodváděl tak dobře?

Odpověď je jasná, jednotlivec nikdy nemůže zvládnout to, co specializovaná firma, která se zabývá pouze IT. Chcete-li ušetřit a zefektivnit chod své společnosti, nezbude vám nic jiného, než se obrátit na někoho, kdo svému „řemeslu“ rozumí. Hledáte-li odborníky, kteří se mohou pochlubit mnohaletými zkušenostmi, vyberte si společnost ACIT s.r.o. Působí na trhu již 12 let a stará se o kompletní outsourcing IT. Kromě toho dodává servery, nabízí veškeré www služby a provádí servis počítačů. Výjimkou nejsou ani odborná školení základů práce s počítačem. Pokud vás nabídka zaujala, nezapomeňte si nastudovat další informace na webu acit.cz.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.