Finance

Korporátní dluhopisy jako investice téměř pro každého

Jak naložíte se svými penězi je čistě na vašem uvážení. Ale budete sami proti sobě, pokud je necháte zahálet na běžném účtu nebo v domácím trezoru. Inflace je neúprosná a zub času se na finančních prostředcích chtě nechtě podepíše. Dostupných investičních nástrojů s atraktivním úrokem akceptovatelným rizikem se přitom nabízí víc než dost a patří mezi ně i oblíbené dluhopisy.

Co je dluhopis?

Dluhopis je cenný papír, jehož podstatou je právo na splacení dlužné částky a obvykle i některé další povinnosti – např. vyplácení výnosů ve stanovené výši. Vydavatel (emitent) díky dluhopisům získá prostředky potřebné pro rozvoj podnikání, aniž by si musel půjčovat v bance. Perspektivní firmy nabízí zájemcům dluhopisy s mnohem vyšším výnosem než v případě jiných investic se stejnou mírou rizika.

Rozhodnete-li se do dluhopisů investovat, nepodceňujte výběr firmy a zaměřte se na nabídky renomovaných společností, které na trhu působí dostatečně dlouho a mají prokazatelné výsledky. V současnosti patří k nejzajímavějším emitentům EMTC – ryze česká obchodní a investiční společnost podnikatele Tomáše Bárty.

Proč investovat do korporátních dluhopisů EMTC?

Dluhopisy EMTC s garantovaným výnosem až 8,9 % ročně patří k nejvýnosnějším na trhu. U tradičního spoření si můžete nechat o podobném zhodnocení investovaných prostředků nechat zdát.

Nicméně renomé spolehlivé firmy není jediným faktorem, kterým byste se měli při rozhodování o investici do dluhopisů řídit. Podstatný je konkrétní účel, pro jaký firma dluhopisy vydává. Prostřednictvím EMTC lze momentálně investovat do aktivit Lipa Learning – české vývojářské společnosti, která stojí za vývojem inovativní vzdělávací aplikace Lipa Land pro děti ve věku 3 – 6 let. Vzhledem k popularitě aplikací tohoto typu a zkušenostem odborníků z Lipa Learning je úspěch na globálním trhu snadno predikovatelný.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.