Domů » Myslete na bezpečí svých zaměstnanců a pořiďte jim kvalitní pracovní rukavice
Práce

Myslete na bezpečí svých zaměstnanců a pořiďte jim kvalitní pracovní rukavice

Povinností zaměstnavatele je zjistit zaměstnancům adekvátní ochranné pracovní pomůcky. V mnoha oborech (např. stavebnictví, strojírenský, chemický, potravinářský či farmaceutický průmysl) je práce bez ochranných brýlí, oblečení, obuvi a rukavic nemožná. Připravili jsme pro vás manuál, v rámci kterého se dozvíte jak a podle čeho vybírat pracovní rukavice.

Klíčový je způsob užití

Ještě předtím, než začnete hledat vhodného dodavatele, si ujasněte, k jakým činnostem zaměstnanci pracovní rukavice potřebují. Informujte se o vlastnostech materiálů, nezbytných certifikátech apod. Mezi důležité faktory, ke kterým je třeba při výběru pracovních rukavic přihlédnout, je také pracovní prostředí.

Základní a speciální typy pracovních rukavic

Nabídka pracovních pomůcek je neskutečně pestrá a sortiment pracovních rukavic je neskutečně obsáhlý. K základním typům patří:

 • jednorázové
 • úklidové
 • kombinované
 • textilní
 • kožené

Pro specifické obory jsou k mání např.:

 • antivibrační
 • protipořezové
 • kovové
 • neoprénové
 • dielektrické
 • chemicky odolné

Praktické rady, které se vám při výběru pracovních rukavic budou hodit

Znáte-li rozsah činností, ke kterým budou zaměstnanci pracovní rukavice užívat, můžete se pustit do nakupování. Dejte si záležet na výběru materiálu vnějšího povrchu i vnitřní strany rukavic. Pokud vaše volba padne na kůži, nezapomeňte, že jednotlivé typy usně se liší prodyšností a odolností proti oděru. K velmi odolným typům kůže patří štípenka hovězí useň. Měkká a prodyšná je štípenka vepřová useň.

Klaďte důraz na správnou velikost. Pracovní rukavice musí ruce ochránit, ale přesto je nijak neomezovat v přirozeném pohybu. Měly by těsně přiléhat k dlaním a prstům a přesně sedět v prostorech mezi prsty. Prostor u špiček prstů by měl být volnější.

Kde sehnat kvalitní pracovní rukavice levně?

Jak vybrat pracovní rukavice již víte, ale kde je koupit levně? Na bezpečí zaměstnanců nešetřete a zaměřte se na ideální poměr kvality a ceny. Neztrácejte čas a poohlédněte se po pracovních rukavicích u zavedeného slovenského prodejce Bestafe. V e-shopu (obchod.bestafe.sk) si můžete vybrat mezi základními i speciálními typy rukavic a zároveň zde najdete také veškeré další pracovní pomůcky (montérky a jiné pracovní oděvy, brýle, helmy, pracovní obuv…). Nebudete-li si vědět s výběrem, nevadí – školený personál vám nabídne optimální řešení. Samozřejmostí je i možnost potisku logem firmy.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.