Nadrozměrná přeprava bývá komplikovaná. Co o ní možná netušíte?

V souvislosti s nadrozměrnou přepravou si laik představí tahač přepravující mnohatunové břemeno. Vždy jde o o nevšední podívanou, ale jen zainteresované osoby tuší, že předpokladem úspěšného dokončení zakázky není jen um řidiče. Klíčovou roli hraje mnohem více faktorů.

Omezení výšky a hmotnosti

Nadrozměrná přeprava vytrhne trn z paty každému, kdo potřebuje přemístit velké a těžké břemeno. Tedy téměř každému. Je nutné počítat s omezeními. Při přepravě po pozemních komunikacích je limitní hranice pro hmotnost 48 tun, respektive 52 tun v případě dřeva. Délka soupravy nesmí přesáhnout 30 metrů a maximální výška hranici 4,5 m.

Plánování trasy náročné

Přeprava nadrozměrných zásilek nemůže probíhat po každé silnici. Aby se náklad dostal až do cíle, musí se trasa pečlivě naplánovat. Odborníci zohledňují nosnost silice, mostů a dalších úseků; výšku pojezdů a mnohé další faktory, které by mohly akci ohrozit. Pokud máte pocit, že na cestách nadrozměrná doprava příliš často neprobíhá, je to tím, že se mnohdy jede přes noc, aby byl co nejméně narušen běžný provoz.

Přeprava do zahraničí má svá specifika

Nadrozměrný náklad se často přepravuje přes několik států. Taková přeprava je z logistického hlediska mnohem náročnější a často jsou zapotřebí různá povolení. Vyjednávání s úřady daných zemí obstarává logistická či spediční firma. Jednou z podmínek úspěšné realizace je dobrá jazyková vybavenost speditérů. Tuzemským dopravcům navíc nezbývá, než spolupracovat se zahraničními subjekty. Přeprava těžkých zásilek zkrátka není jen tak.

Kde hledat zkušené odborníky?

Specialisty nabízející špičkové logistické a spediční služby najdete i v České republice. K předním odborníkům na nadrozměrnou přepravu patří společnost Easy Logistics, která zajišťuje všechny druhy silniční přepravy včetně zajištění doprovodných služeb. Informace najdete na easylogistics.eu.

Publikováno: 10. 02. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin