Domů » Nebankovní podnikatelské půjčky aneb když to v bance nejde
Půjčky a úvěry

Nebankovní podnikatelské půjčky aneb když to v bance nejde

Podnikání je i není o penězích. Pokud se vám podaří sehnat investora a překousnete skutečnost, že po dobu spolupráce nebudete vlastním vlastním pánem, máte vyhráno. V opačném případě můžete byznys rozvíjet pozvolna, nebo ho „nakopnout“ finanční injekcí v podobě účelového úvěru. A přestože vás většina finančních poradců nasměruje do banky, někdy to u ní nevyjde. Vysvětlíme vám pro a proti bankovních a nebankovních účelových půjček pro podnikatele.

Předtím, než přejdeme k výhodám nebankovních úvěrů, si v krátkosti zopakujeme důvody, které nás ženou k vyřízení bankovní půjčky. Banky jsou symbolem stability a odjakživa k nim chováme důvěru. Jejich chování je předvídatelné a jsou připraveny na krizové situace. Pádným argumentem je i nižší úroková sazba a možnost dlouhodobého splácení a tedy i snížení měsíční splátky. Podnikatelé to bohužel nikdy neměli jednoduché a většina bank zpravidla vyžaduje daňové přiznání za poslední dva roky. OSVČ, kteří uplatňují paušální zdanění a nemají žádné reálné náklady, jsou na tom vůbec nejhůře. Ačkoliv je jejich příjem dostatečně vysoký, banka bere v úvahu pouze daňový základ.

Pokud vám půjčka v bance nevyšla, přichází do hry nebankovní společnosti. Ty jsou k věřitelům mnohem shovívavější a nemají tak vysoké požadavky jako banky. Můžete sáhnout po neúčelové půjčce (podmínky neúčelového úvěru od Provident najdete zde), ale také po nebankovní podnikatelské půjčce.

Nebankovní společnosti už nějaký ten pátek nabízí také účelové půjčky s výhodnějšími parametry a některé nehledí na zisk, ale na obrat. Například Proficredit vám půjčí až 110 tis. Kč na 48 měsíců. Peníze obdržíte jednorázově na svůj účet a zajištění má formu směnky. Předčasné splacení je zdarma úroky lze odepsat z daní. Prokážete-li dostatečně vysoký příjem, nebudete potřebovat ručitele ani zástavu a to bez ohledu na výši úvěru. Úroky jsou samozřejmě vyšší než v případě bankovní účelové půjčky, ale i tak přijatelné.

Nebankovka Proficredit není zdaleka jedná – půjčky pro podnikatele nabízí i jiné společnosti. V každém případě však zvolte tu, která má dobré jméno a na trhu funguje již několik let. I nebankovní půjčka může váš byznys nastartovat, ale jen za předpokladu, že budete spolupracovat s prověřeným partnerem.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.