Půjčky a úvěry

Nebankovní půjčky dnes: Aktuální situace přeje spotřebitelům

Nebankovní půjčka byla ještě relativně nedávno synonymem pro riskantní úvěr s vysokými úroky a netransparentními podmínkami. Solidní nebankovní společnosti byly ve stínu stovek až tisíců úvěrových predátorů a lichvářů, lidé se dostávali do exekucí a situace na nebankovním trhu nebyla nijak růžová. Díky změně legislativy je nyní všechno jinak. Nový zákon o spotřebitelských úvěrech a aktivity České národní banky vedle k pročištění nabídky – v současné době působí na nebankovním trhu hrstka společností. Respektive ty, které splnily náročné podmínky a poskytují kvalitní nebankovní půjčky.

Úrokové sazby jsou nižší

S ohledem na to, že se kvůli novelizaci legislativy většina poskytovatelů z nebankovního trhu stáhla, musely prověřené nebankovní společnosti změnit podmínky a nyní nabízí nebankovní půjčky s nižšími úroky, než jak tomu bylo doposud. V praxi se může stát, že narazíte na nebankovní půjčku s úročením srovnatelným s bankovními úvěry. Rozdíly jsou mnohem menší než v minulosti.

Pokud jste v minulosti vídali nabídky půjčky s RPSN v desítkách procent, nyní vás příjemně překvapí, že nebankovní půjčky získáte i s RSPN pod hranicí 15 % p.a. Někteří poskytovatelé jdou dokonce ještě níž a nabízí půjčky s RPSN 13 % p.a. Roční procentuální sazba nákladů zahrnuje roční úrokovou sazbu, ale také přidružené poplatky.

Proč si vybrat prověřenou nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčky jsou levnější, ale přesto se nabízí otázka, proč si nevybrat některý z bankovních úvěrů, kde je RPSN ještě o něco níže. Odpověď je následující: byť musí nebankovní poskytovatelé zájemce o půjčky prověřovat důkladněji než v minulosti, většina z nich stále nabízí o dostupnější produkty, rychlejší proces schvalování a kratší dobu vyřízení.

Zda si nakonec vyberete bankovní či nebankovní půjčku, je na vás. Nikdy však nezapomeňte zohlednit svou finanční situaci a ujistěte se, že budete mít z čeho splácet. Jedině tak vám půjčka pomůže a nedostane vás do ještě větších problémů.

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.