Domů » Nepotřebujete fyzickou kancelář? Využívejte virtuální a ušetřete!
Podnikání

Nepotřebujete fyzickou kancelář? Využívejte virtuální a ušetřete!

Také neradi platíte za to, co ve skutečnosti vůbec nepotřebujete? V tom případě by vás mohlo zajímat, jak ušetřit za pronájem stávající kanceláře. Nepotřebujete-li fyzické administrativní prostory pro každodenní využívání, přesedlejte na ty virtuální. Díky virtuální kanceláři můžete ušetřit nezanedbatelnou částku a navíc využívat další výhody, které jsou spojeny se sídlem společnosti ve velkém městě.

Virtuální kancelář je fenomén, který se v západních zemích objevil před lety, ale v české podnikatelské sféře zakotvil teprve v roce 2009. Právě tehdy vstoupila v platnost novela občanského zákoníku, v rámci které byla zrušena povinnost určit své sídlo adresou, na které se právnická osoba skutečně nachází. Ale jaká je tedy podstata služby a co od ní můžete čekat?

Poskytovatel virtuální kanceláře pronajímá své fyzické prostory většímu počtu subjektů, které je sice fakticky nevyužívají, ale mohou adresu použít jako místo podnikání zapsané v obchodního rejstříku. I ve virtuální kanceláři však přesto pracuje kompetentní osoba, která se stará o přeposílání korespondence, zastupování klientů před úřady a o další související služby. V případě potřeby mohou klienti využít zařízenou zasedací místnost.

Mezi největší výhody virtuální kanceláře nepatří jen nízká cena za pronájem, ale také fakt, že ve velkém městě nehrozí častá kontrola ze strany úřadů. Kupříkladu v Praze je periodicita kontrol až dvacetinásobně nižší než v menších městech. A neměli bychom zapomínat ani na prestiž, která může mít v určitých případech vliv na podnikání samotné. Adresa v hlavním městě bude na vaše partnery a klienty přeci jen působit o něco lépe než sídlo firmy v maloměstě nebo dokonce v místě vašeho bydliště.

Ale od teorie k praxi. Jedny z nejlevnějších virtuálních kanceláří v Praze nabízí společnost GSE spol s.r.o., která disponuje vlastními nemovitostmi. Za sídlo na Praze 1 ročně zaplatíte 12 990 Kč a za kancelář na Praze 3 jen 5 990 Kč. Vybrat si můžete i z dalších lokalit a rozhodnete-li se kancelář využívat dva roky, dostanete další dva roky zcela zdarma. Více na www.poskytutisidla.cz.

Foto: sxc.hu

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.