Domů » Obstála byste jako profi švadlenka?
Práce

Obstála byste jako profi švadlenka?

Ty tam jsou doby, kdy české školství produkovalo erudované šičky, dámské a pánské krejčové, nevyjímaje módní návrhářky jako na běžícím páse. Poté, co s velkou slávou zkrachovalo OP Prostějov, které bylo symbolem města módy, se české oděvnictví z krize doposud nevymotalo. Jediné, co v rámci tradice zůstalo, jsou zlaté české ručičky švadlenek a jejich kreativita.

Pokud máte k šití z nějakého důvodu blízko, pak jistě víte, že bez šicího stroje to nejde. Šicí stroje udělají 90% veškeré oděvnické práce, ale bez zručnosti a šikovnosti lidského potenciálu by veškerá snaha vyšla naprázdno. Vyučená šička ví, že nejprve se musí látka obkreslit podle střihu, nastříhat, zkompletovat a poté se přechází buď k pásové nebo měřenkové výrobě.

Co musí šička umět?

Aby šička obstála, coby tvůrce oděvu od A až do ZET, měla by zvládnout základní principy a umět dokonale ovládat šicí stroje, overlocky, coverlocky nebo řezací plotry. Overlock sešívá, stříhá a začišťuje různé materiály, je nepostradatelný při šití i začišťování okrajů pletenin a strečových materiálů. Coverlock dokáže zakončit okraje zespodu speciálním krycím, neboli prádlovým stehem. Vhodný je pro strečové materiály a pleteniny, jenž úpletový materiál ohne, prošije dvěma rovnými stehy a na rubu spojí smyčkami.

Řezací plotr je určený na řezání folií, a to jak hladkých nažehlovacích i vinylů, tak na řezání flockových, glitrových a reflexních fólií nebo dalších materiálů do hloubky 2 mm. Má vestavěný skener a nově i možnost připojení k PC. S řezacím plotrem můžete řezat papír, silný scrapbookový papír, kancelářské fólie, nažehlovací fólie na textil včetně reflexních, samolepící vinylové fólie na dekorování nábytku, aut nebo elektroniky. S dokoupitelným příslušenstvím zvládnete i plsť, látku a mnoho dalších materiálů.

Made in Czech

Pokud pro vás tyto názvy nejsou „španělskou vesnicí“, neváhejte si tyto přístroje pořídit a navázat na slávu českého oděvnictví s osobitým brandem ve vlastní režii. Třeba prorazíte, zaujmete a jednou budete slavní. Nosit oblečení „made in Czech“ je totiž snem mnoha lidí. Bude to zrovna to vaše?

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.