Domů » Odkud se bere hodnocení firem na internetu?
Internet

Odkud se bere hodnocení firem na internetu?

Pokud jste v minulosti hledali práci nebo jste procházeli nabídky produktů různých společností, mohli jste narazit na hodnocení firem, které bylo plné firemních zkušeností. Hodnocením firem myslíme samozřejmě reference a recenze na internetu, které lze brát za velice mocný nástroj. Bohužel si to mnoho podnikatelů stále neuvědomuje a nesleduje, jaký je na něj ohlas. Skrze hodnocení firem se však lidé projevují, říkají svůj názor na danou firmu. A nezáleží na tom, jestli jsou to zaměstnanci dané společnosti nebo její zákazníci, kteří před časem nakoupili v internetovém obchodě firmy.

Recenze na internetu jsou bezesporu pomocným nástrojem, díky kterému si uděláme obrázek o firmě nebo o podnikateli jako takovém. Rozhodně bychom se jich neměli bát. Možná se však spíše potýkáte s jednou velkou nevědomostí, a sice nevíte, kde se tyto recenze berou.

Lidé lidem

Jak již bylo nastíněno, za recenzemi stojí především zákazníci nebo zaměstnanci dané firmy. A nezáleží na tom, jestli jsou to současní a stávající zaměstnanci či zákazníci nebo jestli se jedná o pracovníky dávno vyhozené či o zákazníky nepreferující daný e-shop.

V současné době je možné hodnotit firmu mnohými způsoby. Například skrze Google – stačí se jen registrovat, respektive přihlásit do svého Gmail účtu a okomentovat konkrétní společnost, se kterou jste přišli v poslední době do styku či kontaktu.

Ano, některé reference mohou být falešné

Samozřejmě netvrdíme, že za všemi referencemi stojí jenom zaměstnanci a pracovníci. Některé reference mohou být zaplacené nebo naopak mají záměrně firmě uškodit, i když daný člověk firmu vůbec nenavštívil.

Bohužel je dnes velice těžké rozeznat, které reference jsou pravdivé a které byly napsány na objednávku nebo jenom v rámci pomsty. Proto i v této situaci dávejte na svou intuici.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.