Domů » Operativní leasing – možnost, jak získat lepší vozidlo za velmi výhodných podmínek
Finance

Operativní leasing – možnost, jak získat lepší vozidlo za velmi výhodných podmínek

Nebudeme si nic nalhávat – automobil je jakýmsi zrcadlem každého podnikatele. Odráží se na něm naše úspěchy a chceme-li, aby klienti a obchodní partneři získali jistotu, že jednají s tím „správným“ člověkem, neměli bychom výběr vozu podcenit. Jenomže kde vzít peníze, když potřebujete investovat především do vlastního podnikání? Odpověď zní „operativní leasing“.

Jaký je rozdíl mezi klasickým a operativním leasingem?

Co je to ale operativní leasing a v čem je jiný než ten klasický? Klasický leasing spočívá v pravidelných měsíčních splátkách a poté, co celou částku doplatíte, se vozidlo stane vaším majetkem (do té doby patří leasingové společnosti).

Operativní leasing funguje na jiném principu. Tak, jako v případě normálního leasingu, je financované vozidlo majetkem poskytovatele leasingu. Vy hradíte smluvené splátky a to tak dlouho, jak jen budete chtít. Cílem není převedení vozidla do vašeho majetku, ale dlouhodobý pronájem, který je v mnoha ohledech výhodnější.

Hlavní výhody operativního leasingu

Splátky jsou nižší než v případě běžného leasingu a po celou dobu budete hradit pevně stanovenou částku. Vozidlo můžete využívat i několik let, aniž byste v něm vázali kapitál, který můžete využít na rozvoj byznysu. Za veškerá rizika spojena s vlastnictvím vozidla je odpověný vlasník a nikoliv vy. A obrátíte-li se na silnou leasingovou společnost, vyjedná pro vás velmi slušné podmínky u všech svých dodavatelů – dealery vozů počínaje, prodejci autopříslušenství konče.

Dalším důvodem, proč je dlouhodobý pronájem vozidla stále žádanější, je také omezení administrativy. Každý měsíc obdržíte souhrnné daňové doklady, které obsahují veškeré účtované položky související s daným vozem. A co je nejlepší? Neustále budete jezdit novým vozem, který po vypršení leasingového cyklu (zpravidla trvá tři nebo čtyři roky) vyměníte za jiný.

Pokud vás zaujala možnost, jak získat lepší vůz za velmi výhodných podmínek, obraťte se na společnost LeasePlan Česká republika s.r.o. Další informace najdete na webu LeasePlanGo.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.